Vereség, és edzőváltás
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-03-18 14:45

Magyarország-Jugoszlávia 1-7 (0-5) Majd húsz év után ismétlődött meg ez a végeredmény az Üllői úton. És ezúttal sem örültünk neki… Ami az egyetemes magyar labdarúgásnak a mélypont volt a jugók elleni 1-7-el, az a szigetszentmiklósnak a tegnapi Ligakupa találkozó. Pedig nem így indult. Nagyon nem! A mérkőzés előtt magabiztos nyilatkozatok, magabiztos játékosok, és bizakodó edző. Hihettük azt, hogy a miklósi fiúk most tényleg megmutatják országnak, világnak, hogy mit is tudnak. Este hatkor kezdetét is vette a mérkőzés, és alig telt el negyed óra máris 3-0. Egészen a 26. percig kellett várni az első miklósi helyzetre, ekkor Szabó Bence próbálkozott a kapura lövéssel. A folytatásban Lauth és Busai megszerezték második találatukat, így 5-0-ás hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A félidőben mindkét gárda próbált frissíteni, a Ferencvárosba Nalepa, Mateos és Böde érkezett, az SzTK-ba pedig Kornis és Pollák állt be. Alig kezdődött el a második játékrész, máris változott az eredmény, Busai két-három csel után 13 méterről kilőtte a jobb alsót. (6-0) A gól után, Kollega és Puskás révén adódott egy-egy veszélyes miklósi helyzet, gólt azonban még ekkor nem sikerült lőni. A 64. percben tovább nőt a Fradi előnye. Böde nyert párharcot Tóth mellett, a miklósi védő becsúszva próbált javítani, azonban Bödét találta el. Nazsa játékvezető egyből büntetőt ítélt. A labda mögé Kukuruzovic állt és kíméletlenül a jobb sarokba lőtt. (7-0) A folytatásban tovább próbálkozott a Ferencváros, de a vendégek is próbálkoztak szépíteni az eredményen. A 90. percben összejött az SzTK gólja, Kollega indult meg a baloldalon, majd középre passzolt, a visszalépő Benkő kapura is lőtt, a megpattanó játékszer pedig a hálóban kötött ki. (7-1) A gól után Nazsa játékvezető még 2 percet hosszabbított, majd véget vetett a találkozónak.

Ferencvárosi TC – SzTK-Erima 7-1 (5-0) Groupama Aréna, vezette: Nazsa Tamás FTC: Jova – Dilaver (Mateos 46.), Batik, Pavlovic (Nalepa 46.), Bönig – Gyömbér (Cukic 65.), Kukuruzovic – Nagy D., Busai (Varga 65.), Ugrai – Lauth (Böde 46.) SzTK-Erima: Sánta – Puskás, Tóth, Vágó, Benkő-Bíró (Pollák 46.) – Hevesi-Tóth, Barna (Kornis 46.) – Jasarevic (Benkő 68.), Domokos (Sipos 68.), Kollega – Szabó B. (Szini 76.) Gólszerző: Ugrai 5’, Busai 9’, 43’, 46’, Lauth 16’, 27’, Kukuruzovic 64’ - tizenegyesből, Illetve Benkő 90’

„Először is gratulálok a Ferencvárosnak, sok sikert kívánok nekik a bajnokságban. Fényesen látszódott ma, hogy mekkora különbség van egy NB I-es topklub és egy NB II-es középcsapat között. Sajnos azt kell mondanom, hogy a 10. percben már megdőlt minden, amivel készültünk, utána kaptunk két lesgólt, így az első félidő végére tetemes hátrányba kerültünk. Nagyon örültem a szünetnek, mert akkor rendet tudtunk rakni a fejekben, aminek eredményeképpen egy tisztességes második félidőt tudtunk játszani. Nincs bennem szégyenérzet, viszont tanulnunk kell a mai összecsapásból. Mással készültünk erre a mérkőzésre, sokkal többet szerettünk volna kihozni a találkozóból. Hatalmas köszönet jár a szurkolóinknak, akik elkísértek minket és végig buzdítottak, miattuk is sajnálom, hogy nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. Készülünk tovább a bajnokságra, mindent megteszünk majd, hogy megháláljuk szimpatizánsaink szeretetét, támogatását.” – nyilatkozta a lefújást követően Székely Tibor.

A mérkőzés másnapján, a klub Székely Tiborral szerződést bontott. Így az edző mérkőzés utáni nyilatkozata volt az utolsó, sz SzTK-Erima színeiben. A továbbiakban az eddigi pályaedző, Pintér Zoltán vezeti az első csapat edzését. Végleges döntés később várható.

Fotó: fradi.hu

A Csepel-sziget élményszigete, a termálvíz és a Kevei Gyógyvíz egész éves ölelésében:

Aqua Land Ráckeve - Élmény minden cseppjében!

Gyógyászat

Wellness

Szaunakultúra

Strand

Szállás

Az Aqua Land komplexuma, közel 5 hektáros területen, kültéren és beltéren egyaránt biztosítja a termálvíz és a gyógyvíz adta gyógyító és termális élményeket, Vendégei számára.

Egyes részlegeink állandó, más részlegeink időszakos üzemeltetésével biztosítjuk az évszaknak megfelelő komplex, gyógyító-, és wellness élményeket. Az utó-, és előszezonban fedett részeink üzemelnek - Fedett Fürdő, Vitál Központ, Masszázsvilág, III. számú kültéri gyógyvizes medence, I-es kültéri termálvizes élménymedence (péntek és szombat esténként vízi mozival)  - , főszezonban kiegészül a szabadtéri stranddal és a kapcsolódó egységekkel. Szálláshelyeink - Thermal Camping és Faházas Villapark - egész éves nyitva tartással és fürdőnk szolgáltatásaival várják a hozzánk látogatókat.