Újabb Remi
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-03-15 16:00

A szigetszentmiklósi csapat kezdte aktívabban a mérkőzést, a 6. percben Szabó centerezéséről éppen hogy lemaradt a középen érkező Hevesi-Tóth. Szinte azonnal jött a vendég válasz, Gajdos kapott remek labdát, betört a tizenhatoson belülre majd lőtt, Horváth azonban résen volt. Egészen a 25. minutumig kellett várni a következő lehetőségre, addig mezőnyben küzdöttek egymással a játékosok. Ekkor Domokos tette kapura a labdát, magasan szálló próbálkozása alig tévesztett célt. Két perccel később már a hazai portásnak akadt dolga, egy szöglet után kivágott labdát Bakos bombázott egyből vissza, Horváthnak óriásit kellett védenie és még a kipattanót is ki kellett kanalazni az odacsúszó csákváriak elől. Félóra telt el a meccsből, amikor Puskás beadását Hevesi-Tóth ollózta kapura, alig kerülte el a labda a kaput. A 38. percben Kollega száguldott el a balszélen, majd élesen belőtte középre a labdát. A kivetődő Milintéről kijött a játékszer, a védők csak üggyel-bajjal tudtak felszabadítani Szabó elől.
A második félidőt cserével indította az SzTK, Szabó Bence helyére Weitner Ádám érkezett a csatársorba. A miklósiak a szemerkélő esőben kezdték átvenni a mérkőzés irányítását, de fölényük csak az 58. percig tartott, ekkor ugyanis Lovas játékvezető másodjára felmutatta Barna Zsoltnak a sárgalapot, így emberhátrányba kerültek a hazaiak. Mindkét vezetőedző formációt váltott az ítélet után, a Csákvár megpróbálta beszorítani ellenfelét, míg a hazaiak a kontrákban bíztak. A 63. percben Gajdos fejjel tesztelte az SzTK kapusát, öt minutummal később pedig Oldal átlövéssel próbálkozott, de Horváth Lászlón a mai napon nem lehetett kifogni. A 73. percben Molnár szögletére Szalai robbant be a röviden, de a hátvéd fejese fölé szállt. Négy minutummal a vége előtt Hevesi-Tóth révén sikerült egy kontrát végigvinni az SzTK-nak, a középpályás balról húzott befele, majd jobbal lőtt, de célt tévesztett. A ráadásban még egy veszélyes szögletet végzett el a Csákvár, de az oldalhálóban landolt a labda, így mindkét csapat tovább őrzi veretlenségét.
SzTK-Erima-AQVITAL FC Csákvár 0-0 Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Lovas László SzTK-Erima: Horváth – Puskás, Tóth, Vágó, Pollák – Domokos, Barna – Jasarevic (Osváth 65.), Hevesi-Tóth, Kollega (Benkő-Bíró 83.) – Szabó (Weitner 46.) FC Csákvár: Milinte – Fényes, Dulló, Kocsis, Szalai – Domján – Molnár Cs., Bakos (Mihály 83.), Nyilasi (Horváth 61.), Molnár T. (Oldal 68.) – Gajdos Kiállítva: Barna Zsolt az 58. percben

„Igen küzdelmes meccsen vagyunk túl, az első félidőben igazi ki-ki játék alakult ki. Mindkét fél presszingelt, ennek köszönhetően volt annyit a levegőben a labda. A szünetben megbeszéltek szerint kezdtünk el futballozni a második játékrészben, ennek köszönhetően jó tíz percig domináltunk, utána viszont megfogyatkoztunk. Érzékenyen érintett minket középpályásunk kiválása, szerkezetet kellett váltanunk és abban bíztunk, hogy a kontráink veszélyesek lesznek. A kiállítás után csapatom bizonyította, hogy van szíve, nem ismertünk elveszett labdát, hatalmasat küzdöttünk. Ilyen mentalitással szép jövő vár ránk.” – összegezte a látottakat Székely Tibor.

„Rendkívül kellemetlen stílusban játszó Szigetszentmiklóssal találkoztunk ma. Az első félidőben nem alakult ki folytonos játék, többet volt a labda a levegőben, mint egy kosárlabda mérkőzésen. Ennek ellenére két helyzetünk is akadt, de nem tudtuk gólra váltani ezeket. A második félidőben a kiállítás után próbáltunk dominálni, szerkezetet is váltottunk, de nem sikerült kellően beszorítani ellenfelünket. Nagyszerűen védett a hazai kapus, de meg kellett volna nyernünk ezt a meccset, nagy lehetőséget szalasztottunk el.” – fogalmazott Toldi Gábor.

Forrás: sztkfutball.hu

A tradíciókkal rendelkező Nádasdy Filmszínház a nehézségek ellenére a mai napig is működik a család üzemeltetésében. Több éve már, hogy a mozi magyar és ART filmek játszására szakosodva kulturális lehetőséget biztosít a térség nagyközönsége számára. Elhivatottságának és szemléletének jegyében ezt a munkát tovább folytatják a művészet és az egyetemes kultúra terjesztésével, hogy szellemi értékeink mindenki számára elérhetővé váljanak.