Több volt benne…
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-04-12 09:15

Teltház fogadta a csapatokat a Sport utcában, mind a hazai, mind a vendég szektor zsúfolásig megtelt. A találkozó Barna Zsolt köszöntésével indult, a miklósi csapatkapitány előző héten, Gyirmóton játszotta 100. tétmérkőzését az SzTK-Erima színeiben. A mérkőzés Vasas próbálkozásokkal kezdődött, először Lázok lőtt jócskán fölé, majd Berecz próbálkozása csapódott az oldalhálóba. Negyedóra elteltével alakították ki a vendégek a legnagyobb helyzetüket, Lázok centerezését Remili törte el, így Horváth magabiztosan védett. Az ellentámadásból jött is a hazai válasz, formás baloldali akció végén Pollák lőtte be élesen középre a labdát, de az mindenki előtt elsuhant. Ezt követően egészen a félidő hajrájáig kellett várni arra, hogy veszélyben forogjanak a kapuk. Először Bori beadása után Czvitkovics fejelte le a játékszert a kapu torkából a földre, ahonnan az fölé pattant, majd a rutinos középpályás Remilit indította, aki egy szerencsés labdaátvételt követően Puskás mellett próbálkozott, de Horváth résen volt.

A második félidő első percei kapkodó játékot hoztak, egyik csapat sem találta a fogást a másikon. Az 57. minutumban az SzTK óriási helyzetbe került, Kollega szabadrúgása után Tóth kétszer is próbálkozhatott, de először blokkolták a kísérletét, másodszor pedig a kapu mellett ment el a labda. A 67. percben Osváth indult volna meg ígéretes szituációban, de összeakasztották a bokáját, a játékvezető mégis a hazaiak szélsőjét figyelmeztette sárgalappal. Az ellentámadásból szöglethez jutott a Vasas, Czvitkovics sarokrúgására pedig Grúz érkezett a legjobban. Az életerős fejest ugyan Horváth hatalmas bravúrral kitolta, ám Kovács Gergely szerint a játékszer már a védés előtt teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon, így a kezdőpontra mutatott. (0-1)  A szigetszentmiklósi csapat fel sem tudott ébredni a sokkból, egy újabb pontrúgás után Grúz Tamás megszerezte saját maga és csapata második gólját is. (0-2) A találat után a játékvezető elküldte a kispadtól Horváth Ferencet, így még nehezebb feladat várt a miklósiakra. Az utolsó percekben mindössze egy Vasas helyzetet jegyezhettünk fel, Ferenczi, majd Remili is gólt szerezhetett volna, végül előbbi passzolt a hálóba, ám les címén visszavonták a találatot. A felfokozott hangulatú mérkőzés így 2-0-s Vasas győzelmet hozott, ezzel az eredménnyel az SzTK-Erima felnőtt labdarúgócsapata elszenvedte első 2015-ös hazai vereségét.

SzTK-Erima-Vasas FC 0-2 (0-0) Szigetszentmiklós, 800 néző. Vezette: Kovács Gergely SzTK-Erima: Horváth – Puskás, Hevesi-Tóth, Tóth, Pollák – Barna, Mészáros (Szepessy 62.), Domokos – Weitner (Osváth 54.), Szabó, Kollega (Sipos 79.) Vasas FC: Hermány – Bori, Debreceni, Grúz, Hangya – Vida, Czvitkovics (Murka 86.), Berecz – Lázok (Ferenczi 79.), Remili, Vass P. (Ádám 63.) Gólszerző: Grúz a 68. és a 70. percben

Forrás: sztkfutball.hu

(BT)

Sárosi Optika Szigetszentmiklóson, a Losonczi utca 1-ben, és Ráckevén, a Kossuth Lajos utca 11. szám alatt. Telefonszám: 06/24 467-179