Tisztes helytállás
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-04-21 22:10

Nem egész két nappal a Balmazújvárosi (1-1) bajnoki után játszotta a visszavágót az SzTK. Éppen ezért egy teljesen felforgatott csapattal álltak fel a hazaiak, a vasárnapi kezdőhöz képest csak Kállai Norbert, és Domokos Bálint volt ezúttal a pályán. A vendég zöld-fehérek is gyakorlatilag a B csapatukkal álltak ki a miklósi visszavágóra. Ennek ellenére nagy lelkesedéssel kezdtek a csapatok. Talán túl naggyal is… Az első percben Benkő bombázott a Ferencvárosi kapura, lövését Kurucz Péter hárította, a védés után, de még a szöglet előtt egymásnak estek a két csapat játékosai, Botló Béla játékvezető nagy nehezen tudta szétválasztani a kakaskodó feleket. A hatodik percben Osváth veszélyeztette a vendégek kapuját, ám ezt a helyzetet leszámítva a félidő közepéig lassan csordogált a játék. A 26. percben Nagy Dominik révén megszerezték a vezetést a vendég zöld-fehérek. (0-1) A 41. percben kis híján egyenlített az SzTK. Domokos indította Osváthot, aki a kifutó kapus fölött átemelte a labdát, a kapu felé tartó játékszert Pavlovics a gólvonalról tudta kivágni.

Gyors góllal kezdődött a második félidő. Sánta rosszul vett át egy hazaadást, majd az eset utáni szögletből növelte két gólosra a Fradi előnyét Benjamin Lauth. (0-2) Öt perccel a gól után jött a szépítés, Osváth szabadrúgása után Kornis fejelt a Fradi kapujába. (1-2) A 61. percben majdnem összejött az egyenlítés, Mészáros húzta el a labdát Kurucz mellett, ám a miklósi játékos kiszorított szögből csak a kapufát találta el. A nagy hazai helyzet után négy perccel, a csereként beálló Popov Patrik két gólosra növelte a Ferencváros előnyét. (1-3) A harmadik gól után az első percekhez hasonlóan átment vagdalkozásba a játék, többször is meg kellett szakítani ápolás miatt a mérkőzést. A 89. percben Szinit buktatta a Fradi hálóőre, Botló játékvezető habozás nélkül befújta a büntetőt. A tizenegyest Vágó Levente erősen a jobb alsó sarokba vágta. (2-3) A gól után nem sokkal a játékvezető lefújta a találkozót, így az SzTK-Erima számára kettős vereséggel, 3-10-es gólaránnyal ért véget a Ligakupa. A miklósi csapat így is erőn felül teljesített, megnyerték a csoportjukat az NBI-es Pécs és Puskás Akadémia, illetve a szintén NBII-es Soroksár előtt, a nyolcaddöntőben pedig a 2013-as Magyar Bajnok  Győri ETO-t kiverve jutottak be a nyolc közé, ami a végállomást jelentette a 2014/15-ös idényben. Folytatás az Ajka elleni szombati nagyon fontos hazai bajnoki.

SzTK-Erima-Ferencvárosi TC 2-3 (0-1) Szigetszentmiklós, 500 néző . Vezette: Botló Béla SzTK-Erima: Sánta – Benkő-Bíró, Vágó, Kornis, Puskás – Domokos, Kállai (Tóth 56.), Mészáros (Barna 63.) – Osváth (Pollák 72.), Sipos (Szabó B. 70.), Benkő (Szini 61.) FTC: Kurucz – Havojic (Popov 64.), Batik (Haris 37.), Pavlovic, Bönig (Kovács K. 64.) – Gyömbér, Kukuruzovic – Nagy D. (Zsivoczky P. 64.), Nagy D., Ugrai – Lauth (Kárász 64.) Gólszerző: Kornis az 50., illetve Vágó Levente büntetőből a 89. percben, illetve Nagy D. a 26., Lauth a 46. és Popov a 65. percben

„Nem volt egyszerű felkészülni erre a mérkőzésre, hiszen éppen csak leszálltunk a buszról a bajnoki találkozóról hazajövet. Meg kellett találnunk azt az egyensúlyt a csapatban, hogy olyan játékosok szerepeljenek, akik nem játszották végig a Balmazújváros elleni összecsapást. Ez nem ment könnyen, ifistákra is szükségünk volt a mai napon. Úgy gondolom, hogy mindenki tisztességesen tette a dolgát, büszke vagyok a játékosokra. Senki ellen nem fogunk feltartott kézzel kiállni, mindent megteszünk azért, hogy innen egyetlen csapat se távozzon három ponttal. A mai FTC bármelyik NB I-es klub kezdőcsapatával felért, ezért elismerésre méltó, hogy egyenrangú ellenfelei voltunk a Fradinak. Természetesen a Ferencváros az erősebb csapat, de azt gondolom, ezen a meccsen előttünk voltak a nagyobb helyzetek. Bár a vendégeknél volt többet a labda, sikerült a saját erényeinket érvényre juttatni, kijöttek azok az erősségeink, amikkel a jövőben is sikeresek lehetünk.” – dicsérte a csapatot Horváth Ferenc.

Fotó: sztkfutball.hu

(BT)

Delikát Húsáruház és Pecsenyéző Szigetszentmiklós Gyártelepen (a Lordok háza oldalában) található. Tulajdonosa nagy odafigyeléssel és munkával egy már meglévő üzletet próbált európai színvonalúvá és moderné varázsolni mindezt úgy, hogy csak és kizárólag prémium minőségű termékekkel , friss magyar termelői húsokkal tudjon szolgálni vásárlóinak.A hozzánk érkezőket egy patinásan felújított épület, valamint egy ízlésesen berendezett üzlettér fogad, előzékeny és udvarias kiszolgálással.

Húsáruk tekintetében is teljes a palettánk, kizárólag friss Magyar termelői húsokat forgalmazunk. Sertés, marha, birka és egyes baromfi húsokon kívül széles választékú friss hentesáruval várjuk vevőinket. Boltunkban hagyományos érlelésű és füstölésű kézműves termékek mellett delikát termékek, tej termékek és pecsenye ételek is találhatók. Pecsenyézőnkben minden nap friss sültekkel, hurkával, kolbásszal, salátákkal, desszertekkel, üdítőkkel, kávéval, hideg és meleg szendvicsekkel és reggelivel várjuk minden kedves vásárlónkat!

Lépést tartunk a technika fejlődésével is, ezért aktuális igényét, rendelését leadhatja nálunk telefonon!

Nem kell Olaszországig menned a hamisítatlan itáliai ízekért!

Kóstold meg Te is az ételeiket, házhozszállítással vagy elvitellel!

facebook.com/MisiKemencéjePizza

A Sziget Gyógyászati Központ tárt kapukkal várja kedves pácienseit!