MOST ADÁSBAN: Süss fel tegnap! Lakihegy Rádió
A szokásos forgatókönyv
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-10-31 18:25

Nem kezdődött nagy lendülettel a mérkőzés, gyakorlatilag nem történt semmi az első tizenöt percben. Aztán Balázs Richárdot kellett lecserélni egy könyökös után. A hazai szélsőnek felszakadt a nyelve, kórházba kellett szállítani és hat öltéssel varrták össze a nyelvét. A csere egy kicsit meg is zavarta a csapatot. A 17. percben Molnár Gábor jobb oldali szöglete után Sánta öklözte a mezőnybe a labdát, ami visszakerült a tizenhatoson belülre, s a bal oldalról Hegedűs a hosszú sarokba passzolt (0–1). Ezután ismét unalmas mezőnyjátékkal teltek a percek, majd a 27. percben újabb gólt szereztek a vendégek. Molnár bal oldali szabadrúgása után nem sikerült jól a felszabadítás, így Fótyik elé került a labda, a vendégek játékosa pedig távolról a kapu bal oldalába lőtte a labdát (0–2). A 37. percben Gulyás végzett el szabadrúgást, ám Dombó ki tudta piszkálni a labdát a léc alól. A félidő hajrájában Sánta két alkalommal is fontos védéseket mutatott be. Előbb Hegedűs fejese után védett nagyot, majd Takács lövése után hárított könnyedén.
A második félidőre aztán minden megváltozott, mert a hazaiak átvették a játék irányítását. A 48. percben Szabó Bence jobb oldali beadása után Szepessy elé került a labda, aki közelről a kapu jobb oldalába passzolt (1–2). A góltól természetesen lendületben maradt az SzTK. Az 57. percben Sváb bal oldali beadására érkezett középen pontosan Szabó Bence, ám fejese után Dombó bravúrral mentett. Hét perccel később aztán a vendégek kapusa is tehetetlen volt. Sváb előreívelése után Vólent hagyta faképnél a védőjét és 12 méterről átemelte a kapus felett a labdát, ami a hálóban kötött ki (2–2). A 72. percben Szabó Bence tört be a tizenhatoson belülre, majd a földre került, de a bíró kifelé ítélt szabadrúgást. A 78. percben a vezetést is átvehette volna az SzTK, amikor Puskás jobb oldali beadása után Vólent érkezett középen, de a csatár öt méterről fölé emelt. A 83. percben aztán egy vendég lövés után Vágó Levente kezére pattant a labda. A játékvezető kiállította a védőt és tizenegyest ítélt. Máté János állt a labda mögé, de a jobb alsó sarokra tartó labdát Sánta megfogta A hajrában hősiesen védekeztek a hazaiak és emberhátrányban megtartották az eredményt és pontot mentettek.
SZTK-ERIMA–MEZŐKÖVESD–ZSÓRY FC 2–2 (0–2) Szigetszentmiklós, 400 néző. Vezette: Andó–Szabó Sándor (Kóbor Péter, Huszár Balázs) SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Benkő–Bíró, Vágó L., Hevesi–Tóth, Sváb – Puskás G. (Domokos, 82.), Barna Zs., Szepessy (Kollega –, 76.), Balázs R. (Gulyás M., 12.) – Vólent, Szabó B. Vezetőedző: Vágó Attila MEZŐKÖVESD: Dombó – Nagy J., Dvorschák, Devecseri Sz., Fótyik (Polényi, 62.) – Tamási (Tajthy, 81.), Hegedűs D. – Molnár G., Takács P., Rácz F., Máté J. Vezetőedző: Benczés Miklós Gólszerző: Hegedűs D. (0–1) a 17., Fótyik (0–2) a 27., Szepessy (1–2) a 48., Vólent (2–2) a 63. percben Kiállítva: Vágó L. (tizenhatoson belüli kezezés miatt) a 83. percben
Vágó Attila: "Két gólos hátrányból álltunk fel, így örülök az egy pontnak. Az első félidőben komoly előnyt adtunk az ellenfélnek, csakúgy mint Budaörsön, vagy korábban a Siófok ellen. El kell ismernem ki is végezhettek volna minket… A fordulás után nagyon hajtott a csapat. Azt mondtam a szünetben, hogy ha a második félidő elején találunk egy gólt, akkor lesz esélyünk. Ez megtörtént, aztán egyenlítettünk is, sőt Vólent Roland lábában volt a győzelem, de sajnos kimaradt a helyzet. Jó az, hogy második alkalommal álltunk fel két gólos hátrányból, de jó lenne már nyerni."
Benczés Miklós: "Az első félidőben komoly lehetőségeink voltak, a második félidőben kíméletlenül kihasználta a hibáinkat az ellenfél. Ha a tizenegyesre gondolok, akkor azt kell mondanom, hogy itt hagytunk két pontot. Harcias meccs volt, de erre is készültünk."