Súlyos vereség Soroksáron
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-09-26 19:40

Rémálom szerűen kezdődött a mérkőzés a miklósiak számára, hiszen már a hatodik percben vezetést szerzett a hazai csapat. Egy bal oldalról átívelt labdát Pál András nem túl erősen fejelt kapura, de a visszazáró Póti Krisztián lábáról, a kapu jobb alsó sarkába pattant a labda, öngól (1–0). Ezt követően nagy nehezen felébredt a korai gól utáni sokkból a vendégcsapat, próbáltak is egyenlíteni, de Illés Gyula fejesénél, Szepessy Róbert távoli lövésénél sem került a hálóba a labda. A Soroksár közel járt ahhoz, hogy megszerezze a második gólját, amikor a 39. percben, a jól játszó Gárdos becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd a középre passzolt labdája az üresen maradt kapu felé pattogott, azt azonban az érkező Póti Krisztián kivágta a gólvonalról. Egy perccel később Zsivoczky lövése után pedig a bal kapufa tövéről pattant ki a labda. A 42. percben már nem volt ilyen szerencséje az SzTK-nak. Gárdos vette el a labdát Barna Zsolttól a félpályánál, majd egyedül indult meg a kapu felé, lövése után Sánta András menteni tudott, de a visszaérő Barna Zsolt szabálytalankodott a hazai játékossal szemben, 11-es. A labda mögé Kákonyi állt és magabiztosan a kapuba lőtte a labdát (2–0).
A fordulás utáni percekben csak a Soroksár volt a pályán, a miklósiaknak nem sok közük volt a meccshez. A 47. percben Gárdos senkitől sem zavartatva vezette kapura a labdát, de végül mellé lőtte. A 49. percben aztán Bora buktatta a tizenhatoson belül Gárdost, újabb hazai tizenegyes következett. Ezúttal Gyepes vállalta magára a büntető elvégzését és nagy erővel a kapu közepébe vágta a labdát (3–0). A 69. percben Zsivoczky 16 méterről leadott lövése után védett nagyot Sánta, akinek aztán nem sokkal később nagy pechje volt. A 72. percben Pál András lövése után úgy öklözte ki a labdát, hogy az Kákonyi fejére pattant, onnan pedig a kapuba vágódott (4–0). Ezt követően már egyik kapu sem forgott veszélyben, így a hazai csapat nagy különbségű győzelmet aratott.
SOROKSÁR SC–SZTK ERIMA 4–0 (2–0) Haraszti úti pálya, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Huszár Balázs, Kóbor Péter) SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Valencsik, Vass Zs. – Szalánszki, Peszmeg – Kákonyi (Kapacina, 88.), Gárdos, Pál A. (Gohér, 82.) – Zsivoczky P. (Korozmán, 77.) Vezetőedző: Albert Flórián SZTK: Sánta – Puskás G., Póti, Bora (Vágó, 74.), Gulyás M. – Barna Zs., Szepessy – Illés Gy. (Lévai, 62.), Hevesi-Tóth (Vólent, a szünetben), Balázs R. – Szabó B. Megbízott edző: Szamosi Tamás Gólszerző: Póti (öngól, 1–0) az 6.. Kákonyi (11-esből, 2–0) a 42., Gyepes (11-esből, 3–0) a 49., Kákonyi (4–0) a 72. percben
Albert Flórián (Soroksár): Az elején szerencsés gólt szereztünk. Biztos voltam benne, hogy sok peches meccs után mellénk áll majd Fortuna. Amit elterveztünk az bejött. Tudtuk, hogy a Szigetszentmiklós veszélyesen végzi el a szabadrúgásokat és a szögleteket. Ki kell emelnem Gyepes Gábort, aki sokat tett hozzá a csapat sikeréhez. Az is fontos volt, hogy a fiatalok fel tudták venni a ritmust és kihasználtuk az ellenfelünk hibáit.
Szamosi Tamás (SzTK-Erima): Semmi nem valósult meg abból, amit elterveztünk. Nehéz bármit is mondani… Nehéz bármilyen szakmai értékelést tenni indulatok nélkül, így ezt nem is teszem meg most, hanem majd az öltözőben. Gratulálok a Soroksárnak!
Forrás: sztkfutball.hu(BT)