Most szól MOST SZÓL A RÁDIÓBAN: -
Naptár ikon
2025. július 08. kedd Ellák napja van.
Reagáltak a vádakra 
Elválasztó
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Elválasztó

A keresztények mindig is az életet ünnepelték, hiszen Jézus Krisztus feltámadt a halálból, nincs félnivalónk tőle, és nem is kell elhárítanunk.

Szalkay László, a Hajnalcsillag Református Óvoda lelkésze így reagált a Lakihegy Rádiónak a több hírportálon is közölt információk kapcsán, miszerint arra szólították fel a gyermekeket és a szülőket, hogy ne ünnepeljék a halloweent. „Nem kell nekünk a halált, az ördögöt ünnepelnünk! Nem kell a gyerekeket csontváznak, boszorkánynak öltöztessük! Nem kell átvegyünk semmilyen idegen néptől pogány ünnepeket, szokásokat! Fontos tudni: a halloween a sátánisták ünnepe!” állt a posztban, melyet a 444.hu szúrt ki. Szalkay László hozzátette, nem mindegy, hogy minek öltöztetjük be a gyermekeket, hiszen ők még keresik az identitásukat, ezért ez számukra nem csak egy szórakoztató program, hanem kihat a személyiségükre is. A Hajnalcsillag Református Óvoda korábbi posztját törölték, most azonban egy újabb posztjukban azt írják, „az óvodánkat ért gyalázkodások mutatják, hogy érzékeny területre léptünk, ha a Halloweenről kezdünk el beszélni. Ennek ellenére sem hallgatjuk el, hogy nekünk, keresztyéneknek a Halloween nem ünnep, és nem tudunk azonosulni azzal sem, hogy ez csak ártatlan szórakozás lenne.” A teljes poszt elolvasható a Szigetszentmiklósi Hajnalcsillag Református Óvoda hivatalos közösségi oldalán. Szalkay László hozzátette, céljuk mindössze az volt, hogy a szülők számára útmutatást nyújtsanak a halloween ünnepével kapcsolatban.

A Süss fel Nap! című reggeli műsorban készített teljes interjú itt meghallgatható:

Mp3: 
Tetszett? Oszd meg másokkal is!
HIRDETÉSEK
Ahogy a rádióban is hallhatta

Térségünkben számtalan kedvező ajánlattal várja a lakosságot a PR-TELECOM.

Térjen be a PR-TELECOM Szigethalmi irodájába!

Cím: 2315 Szigethalom, Mű út 3.

Honlap: https://pr.hu/

PR-TELECOM. Tévé, internet, telefon.

"Közelebb a világhoz, közelebb egymáshoz!"

A Gastland M0 Étterem, Hotel, és Konferenciaközpont Budapest közelében az M0-ás autóút 19. kilométernél a Csepel, Szigetszentmiklós lehajtónál található. A hotel 40 légkondicionált, tv-vel, telefonnal, minibárral felszerelt szobával rendelkezik. A szállodához tartozó Frézia a’la carte étteremben és az önkiszolgáló „All you can eat” étteremben magyaros és nemzetközi ételekből választhatnak.

A szálláson és a vendéglátáson kívül különböző méretű rendezvénytermekkel rendelkezünk, ahol 10-200 főig biztosítunk helyet céges rendezvényeknek, konferenciáknak, családi eseményeknek, esküvőknek.

https://www.gastlandhotelek.hu/hu/m0/

https://www.gastlandbisztrok.hu/hu/m0/

A tradíciókkal rendelkező Nádasdy Filmszínház a nehézségek ellenére a mai napig is működik a család üzemeltetésében. Több éve már, hogy a mozi magyar és ART filmek játszására szakosodva kulturális lehetőséget biztosít a térség nagyközönsége számára. Elhivatottságának és szemléletének jegyében ezt a munkát tovább folytatják a művészet és az egyetemes kultúra terjesztésével, hogy szellemi értékeink mindenki számára elérhetővé váljanak.

Aktuális moziműsor:

http://nadasdyfilmszinhaz.hu/art/index.php/musor

Kiemelt online csatornák
Kövessen és hallgasson minket minden nap
Lakihegy Rádió az Instagramon
Lakihegy Rádió a Facebookon
Legújabb videók a Youtubon
Partnereink