Újabb szeptember, újabb iskolakezdés, de az idei valahogy mégis más lesz, mint az eddigiek. Legfőképpen abban, hogy minden érintett, tanár, diák, szülő már most azon gondolkodik, vajon idén meddig tart a személyes oktatás és mikor lesz megint olyan sok a koronavírusos fertőzött, hogy újra online oktatásra kell majd átállni. Ennek a tudata, és eleve pusztán az, hogy elkezdődik az iskola nem csak abban jelent változást, hogy korán ébreszt a vekker, vagy manapság már inkább a telefon, hanem a lelkünkben is változást eredményez. Hogy milyen lelki kihívások elé állítja a gyerekeket az iskolakezdés, erről beszélget Bredák Szandi Csata Lilla pszichológussal, a Szigetszentmiklósi Családsegítő Központ szakemberével.
A Kis-Duna mente TDM Nonprofit Kft. a Csepel-sziget és a Kis-Duna mente térség turizmusának fejlesztéséért és népszerűsítéséért felelős szervezet. Céljuk, hogy a térség 21 településének mintegy 100 látnivalóját és programját bemutassák a látogatóknak egész évben.
A szervezet kiemelt figyelmet fordít a térség természeti és kulturális értékeinek megőrzésére, miközben aktívan dolgozik a turizmus infrastruktúrájának fejlesztésén. Közreműködésükkel számos helyi rendezvény és program valósul meg, amelyek nemcsak a látogatók, hanem a helyi lakosok számára is értéket teremtenek.
A Kis-Duna mente TDM célja a térség turisztikai vonzerejének növelése, a helyi identitás erősítése, valamint a fenntartható turizmus alapelveinek előmozdítása. Szolgáltatásaik között szerepel az információszolgáltatás, a marketingtevékenység, valamint a helyi vállalkozások szakmai támogatása és hálózatépítése.
Az együttműködés és a közösségi szellem kiemelt fontosságot kap a szervezet működésében, hiszen hisznek abban, hogy közös erőfeszítésekkel érhető el a hosszú távú siker.