Szívem szerint megrögzött rádiósnak vallom magam, de azért nem feledkezem meg a képek világáról sem. A mostani hónap, régi nevén Rügyezés havának 28. napján két nevezetes évfordulót tart számon sajnos, csak a technikatörténelem, pedig világszerte megemlékezhetnének az elsőről: megszületett Tihanyi Kálmán fizikus, a televízió magyar feltalálója. A Trianonig Magyarországhoz, ma Szlovákiához tartozó kis településen, a Nyitra folyó partján fekvő kis falucskában, Üzbégen látta meg a napvilágot 1897-ben. Pozsonyban és Budapesten végezte tanulmányait. 1926-ban szabadalmazta elektronikus televíziórendszerét, 1928-ban kapott szabadalmat katódsugaras képbontója, azaz televíziókészüléke. A másik dátum: 82 évvel ezelőtt megkezdődött a magyar hangosfilmgyártás. Az egykori Corvin Filmgyár telepén, a budapesti Gyarmat utcában kezdték forgatni a "Kék bálvány" című filmet 1931. április 28-án, és öt hónappal később, 1931. szeptember 25-én már be is mutatták a budapesti Royal Apolló moziban. Olyan népszerű színészek játszottak benne, mint Jávor Pál, a főszereplő, Beregi Oszkár és Gózon Gyula. Rendezte Lázár Lajos, operatőre Eiben István volt. Emlékezzünk rájuk a kellő tisztelettel és megbecsüléssel. Ennyit bevezetésként, következik a tartalomjegyzék. Mi lesz a sok beérkező vakcinával, ha elfogynak a regisztrált jelentkezők? Ki az a Pest megyei orvos, aki nem hajlandó oltást beadni? Ezekre és még jónéhány más kérdésre válaszol egy új országos orvosi szervezet vezetője, Békási Szabolcs dunavarsányi háziorvos. Lesz-e csónak egy szigetszentmiklósi körforgalomban? Ezt már at Aries időszerű tájékoztatójából tudhatják meg. Lehet szavazni „Az év körforgalma” címre, részletek a Magyar Közút illetékesével készült interjúban. Hallhatnak még a „Csendes csodák” elnevezésű új elismerés átadásáról és egy, a közeledő Anyák Napja tiszteletére indított vetélkedőről.
A Kis-Duna mente TDM Nonprofit Kft. a Csepel-sziget és a Kis-Duna mente térség turizmusának fejlesztéséért és népszerűsítéséért felelős szervezet. Céljuk, hogy a térség 21 településének mintegy 100 látnivalóját és programját bemutassák a látogatóknak egész évben.
A szervezet kiemelt figyelmet fordít a térség természeti és kulturális értékeinek megőrzésére, miközben aktívan dolgozik a turizmus infrastruktúrájának fejlesztésén. Közreműködésükkel számos helyi rendezvény és program valósul meg, amelyek nemcsak a látogatók, hanem a helyi lakosok számára is értéket teremtenek.
A Kis-Duna mente TDM célja a térség turisztikai vonzerejének növelése, a helyi identitás erősítése, valamint a fenntartható turizmus alapelveinek előmozdítása. Szolgáltatásaik között szerepel az információszolgáltatás, a marketingtevékenység, valamint a helyi vállalkozások szakmai támogatása és hálózatépítése.
Az együttműködés és a közösségi szellem kiemelt fontosságot kap a szervezet működésében, hiszen hisznek abban, hogy közös erőfeszítésekkel érhető el a hosszú távú siker.