LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Elválasztó
Egyéb
2015-02-17 14:45

Nagykanizsán játszott vasárnap a női csapat. A látogatás végeredménye minimális győzelem, de ami ennél fontosabb, a lányok sikerükkel bebiztosították helyüket a rájátszásban.Az NBI/B-és bajnokság alapszakaszából még két forduló van hátra, de a 70-62-es győzelemmel, épp az ötödik – már nem rájátszást érő helyen – Kanizsaiakat tartották végleg maguk mögött a miklósi hölgyek. A BKG sikerének fő letéteményese ezúttal is a Tarnai Zsuzsannai, Shirian Fatime duó voltak. Előbbi 23, utóbbi 15 ponttal járult hozzá a miklósi sikerhez. Rónaszéki Szilvia, a térségi csapat vezetőedzője összességében elégedett volt csapata játékával. Az edzőnő hozzátette, az ellenfél letámadása a meccs második felében sok eladott labdára kényszerítette őket, de még időben reagálni tudtak a váltásra.Kanizsai Vadmacskák SE – BKG DSE 62-70 (9-21, 10-14, 25-20, 18-15)Két nap különbséggel két fontos mérkőzést játszott egymás után a BKG DSE férfi csapata, ennek ellenére a szoros meccsnaptár nem okozott problémát a miklósi kosarasoknak. Sőt… Előbb kedden helyi rangadón, a Dunaharasztit múlták felül, majd csütörtökön a MAFC Martost simázták le. A Haraszti elleni mérkőzésen Dohar István 23 ponttal szórta meg a hazaiakat, de fontos szerepet töltöttek be többek között, Mike László 17 pont, Kollár Balázs (14), és Czakó Tamás is. (13) A találkozó az első negyed feléig volt izgalmas, a negyed végére sikerült nyolc ponttal ellépni, mely előnyt a félidőre további tízzel toldottak meg a Miklósiak. A második játékrészre csak a különbség tartása volt a cél, melyet sikerrel abszolváltak a vendég Szigetszentmiklósiak.A csütörtöki mérkőzés még simábban sikerült. Ez azért is volt meglepő mert a BKG vendége az eddig egy vereséget számláló listavezető MAFC Martos volt, ennek ellenére a MAFC a mérkőzés első pontjainak megszerzését leszámítva, végig hátrányban volt. A vége hatalmas különbség lett a két csapat között. A 31 pont különbségi győzelem főbb letéteményesi Mike László (21 pont), Czakó Tamás (18), Laczka István (18) és Dohar István (14 pont) voltak.A férfi felnőtt csapat az NBII, közép/A csoportjában jelenleg a harmadik helyen van 12-3-as mutatóval, a MAFC elleni sikerrel, pedig egy győzelemnyi távolság van csupán, a csütörtökön legyőzött listavezető és a miklósi csapat között.Dunaharaszti MTK – BKG DSE 66-81 (13-21, 12-22, 16-12, 25-26)BKG DSE – MAFC Martos 91-60 (19-11, 18-14, 24-21, 30-14)