MOST ADÁSBAN: Süss fel nap best of! Lakihegy Rádió
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Elválasztó
Kézilabda
2015-11-26 15:50

Két fiú, és két leány korcsoportban zajlottak a kézilabda gyermekbajnokság csoportküzdelmei, és a Leány U13, illetve U11-es csapat egyaránt hibátlan teljesítménnyel, csoportját megnyerve jutott a régió döntőjébe. A fiúknál az U11-esek másodikként kerültek szintén a régió fináléba, egyedül a 14 évesek nem jutottak a döntőbe, de őket sem a pályán elért eredményei hátráltatták ebben, hanem pontlevonás okozta a fiatalok kiesését.

Íme a korcsoportok bővebben:
Leány U14Hibátlan teljesítménnyel jutott a régió döntőbe a leány U13-as csapat. A lányoktól ugyan 4 pontot a szövetség levont, de csoport elsőségük még így sem forgott veszélyben. A régió döntő novemberben kezdődik. A góllövőlistán Őz Enikő második lett 46 góllal, Óvári Dorina a negyedik (32)
Leány U11A 11 évesek szintén hibátlan mérleggel végeztek csoportjuk élén., négy pont előnnyel a Vecsés előtt. Ráadásul a csoport gólkirálynője Kasnya Dorina lett 48 góllal. Ennek a korcsoportnak a döntő első köre, most hétvégén lesz.
Fiú U12A fiúknál az U12 nyolc mérkőzésből hetet megnyert, és csak a Dabas elleni első fordulót veszítették el. A srácok éppen a Dabassal végeztek azonos pontszámmal, (14 pont) ám a miklósi fiatalok a Dabassal szembeni rosszabb egymás elleni mérlegük miatt szorultak a második helyre, de a régió döntő így is meg van. A finálé első köre itt is most hétvégén kezdődik. A korcsoport gólkirálya a miklósi Horváth Máté Dániel lett 69 góllal. Teljesítményének értékét tovább növeli, hogy a gólkirály második helyezettje 25 góllal kevesebbet ért el nála…De a harmadik, és negyedik helyen is SzKSK játékos található: Boldizsár Márton (41 gól), Váradi Zsigmond (40)
Fiú U14Egyedül az U14-es fiú csapatnak nem sikerült a régió döntőbe kerülés. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a miklósi fiatalok hét győzelem mellett három vereséggel, éppen a döntőbe jutást érő második pozícióban végeztek volna, ám a szövetség hat pontos levonással sújtotta az SzKSK fiataljait, mert három korábbi találkozón nem volt meg a teljes csapat, így maradt a középház.