MOST ADÁSBAN: Reggeli Szendi Hajn... Lakihegy Rádió
Megvan az első!
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-08-09 10:10

Irgalmatlan melegben kezdődött a soproni találkozó. Az SVSE nem a városi stadionban fogadta a miklósi csapatot, hanem a saját pályáján, amelynek a lelátója meg is telt a kezdésre.A félezer néző azt láthatta, hogy az első negyedórában a hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést és a széleken vezetett támadásokkal néhány alkalommal zavart is okoztak a vendég védelemben. Különösen a jobbszélső Tihanyi Olivér volt elemében, de előbb mellé, majd Sánta András kezébe lőtte a labdát.A 18. percben Tihanyi nagy helyzetben hibázott – a tizenhatos jobb oldaláról, nyolc méterről lőtt fölé – vagyis fölényben volt a hazai együttes.Aztán az ivószünet után egycsapásra, illetve „egy lövésre” minden megváltozott: Balázs Richárd, két csel után, középről, 20 méterről, jobbal kilőtte a bal alsó sarkot. (0–1).Az SzTK a gól után szép lassan átvette a játék irányítását. Többet birtokolták a labdát és többet is támadtak, mint korábban. A félidő hajrájában helyzet már nem alakult ki, de az iramra nem lehetett panasz, mindkét csapat nagy szívvel küzdött.
A szünet után aztán Sánta András nagy bravúrja kellett ahhoz, hogy ne változzon az eredmény: egy szöglet után bravúrral védett a jobb alsónál Jovetics fejesét követően. Közel negyedóra telt el a második félidőből, amikor beállt a miklósi csapatba Nagy Olivér. Kellett is a frissítés, mert fölényben volt a Sopron. Ennek megfelelően izgalmas is volt a második félidő első fele, de leginkább azért, mert a hazaiak futballoztak a vendég térfélen.A végén sikerült megőrizni a vezetést, ezzel a miklósi csapat megszerezte idei első győzelmét. Négy év után pedig sikerült nyerni Sopronban.
SOPRON–SZIGETSZENTMIKLÓS 0–1 (0–1)Sopron, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Kulman Tamás)SOPRON: Halasi – Pados, Sifter, Jovetics, Dallos – Tihanyi (Kustor, a szünetben), Rácz (Barkovics, 76.), Jancsó (Holdampf, a szünetben), Deme – Zamostny, Baracskai. Vezetőedző: Supka AttilaSZTK: Sánta – Benkő-Bíró, Hevesi-Tóth, Vágó, Gulyás – Domokos, Barna – Kollega, Szepesy (Nagy O., 62.), Balázs R. (Lévai, 77.) – Szabó B. (Vólent R., 67.). Vezetőedző: Horváth FerencGólszerző: Balázs R. (0–1) a 27. percben
„A mérkőzés előtti legfontosabb kérdés nem az volt, hogy melyik három fiatalt szerepeltessük, hanem az, hogy tudunk-e szerződtetni három kenyai futót, mert ezt az időjárást csak ők bírják – nyilatkozta Horváth Ferenc vezetőedző. – Ilyen melegben nem lehetett jó meccset játszani. Az elejét leszámítva stabilak voltunk az első félidőben. A fordulás után viszont jobb volt a Sopron, a döntetlen igazságosabb lett volna – nincs ezen mit szégyellni, ezt be kell ismerni. Azért örülök ennek a sikernek, mert tavaly tíz ilyen meccsből kilencet elveszítettünk, most viszont győztünk. Azt mondják a profi világban, hogy ha rossz játékkal nyerni tudsz, az nagyon nagy erény.”
„Nem játszottunk rosszul, hat nagy helyzetünk is volt, de ezeket nem tudtuk értékesíteni – mondta Supka Attila a Sopron szakmai igazgatója. – A rutintalanságunk miatt nem szereztünk pontot, a fiataloknak szokniuk kell még az NB II légkörét, a párharcokat, a tempót. Bízom benne, hogy fejlődnek majd a fiatalok és akkor tavasszal az ilyen találkozókat megnyerjük majd.”Forrás: sztkfutball.hu (BT)

Mintavételi lehetőségek Szigethalmon, és már Dunaharasztin is!