Megint döntetlen
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-03-08 13:25

A két veretlen együttes összecsapását a hazaiak kezdték aktívabban. Babati második percben elvégzett szabadrúgására Daru érkezett középen, a fiatal támadó próbálkozását Horváth Lászlónak kellett hárítania. A 10. minutumban ismét a csatár volt az egyik főszereplő, a tizenhatoson belül ugyanis Vágó Levente mellett a földre került. A megítélt büntetőt Délczeg végezte el és a ZTE gólfelelőse nem hibázott, vezetéshez juttatta a zalaiakat. (1-0) A 18. percben a hazai térfél közepéről jöhettünk szabadrúgással. A trükkösen elvégzett pontrúgás után Sipos lőhetett, a labdába azonban beleléptek a védők, így Szappanos könnyedén hárított. A játékrész második felében már kontrákkal veszélyeztetett a ZTE, Daru és Babati is helyzetbe került, az utolsó pillanatban azonban vagy Horváth, vagy a visszazáró hátvédek menteni tudtak. A 35. percben Hevesi-Tóth tekerte középre a labdát a jobb szélről, az érkező Jasarevic azonban nem tudta eltalálni a kaput. Az első játékrész végén Puskás lövéséből is egyenlíthetett volna a vendég csapat, de a miklósi hátvéd kísérlete a kapufát találta el. A szünetben mindkét vezetőedző változtatott, a Szigetszentmiklósnál Osváth érkezett Sipos helyett, a vendéglátóknál Szőllősi váltotta Murait. Öt perccel a kezdés után Jasarevicet vágta fel Króner a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, a hátvéd pedig a kiállítás sorsára jutott. A labda mögé Hevesi-Tóth állt és higgadtan értékesítette a tizenegyest. (1-1) Három minutummal később egy szöglet után a miklósi gólszerző fejelhetett, de bólintása kapu mellé szállt. A kékek válasza is sarokrúgás után jött, de Délczeg próbálkozása is fölé ment. Egy óra elteltével bemutatkozott az SzTK csapatában Weitner Ádám, a klub februári igazolása Jasarevic Mahirt váltotta. A rutinos támadó nem is tétlenkedett, Kollega passzát készítette le Osváthnak, az utánpótlás válogatott szélső azonban célt tévesztett. A 69. percben Szepessy veszélyeztetett, a csatár fejesét azonban Szappanos lehúzta a léc alól. A mérkőzés hajrájában a játékvezetőnek akadt a legtöbb dolga, az utolsó 20 percben négy sárgát is felmutatott Szőts Gergely. A 83. minutumban Benkő Krisztián személyében újabb friss igazolás debütált a vendég miklósiaknál, a 20 éves támadó Kollega Krisztiánt váltotta. Az utolsó percben Horváth Lászlónak akadt még védeni valója Szőllősi szabadrúgása után, a miklósi kapus kiöklözte a 20 méterről kapura tett labdát. A találkozó állása így nem változott, az 1-1-es végeredménnyel mindkét csapat tovább őrzi veretlenségét 2015-ben.
ZTE FC-SzTK-Erima 1-1 (1-0) Zalaegerszeg, vezette: Szőts ZTE FC: Szappanos – Pajor, Króner, Forgács, Farkas – Fodor, Bíró, Murai (Szőllősi 46.) – Délczeg (Horváth P. 66.), Daru, Babati (Bailo 55.) SzTK-Erima: Horváth – Puskás, Kornis, Vágó, Benkő-Bíró – Domokos, Hevesi-Tóth – Jasarevic (Weitner 58.), Sipos (Osváth 46.), Kollega (Benkő 83.) – Szepessy Gólszerző: Délczeg büntetőből a 10., illetve Hevesi-Tóth büntetőből az 51. percben Kiállítva: Króner az 50. percben
„Felemás érzéseim vannak ezután a mérkőzés után. Azt gondolom, hogy Zalaegerszegről távozni egy ponttal az sikernek számít, nagyon szépen építkeznek ennél a csapatnál. Ugyanakkor, ha a második félidőt nézem, ahol 40 percet emberelőnyben játszottunk, akkor ebből az összecsapásból többet is kihozhattunk volna. Megvannak az okai, hogy nem tudtuk kihasználni a létszámfölényünk, ezeket kielemezzük majd és megoldást keresünk rájuk. Sosem egyszerű egy emberhátrányban visszahúzódó társaság ellen futballozni, ilyenkor kettőzött erővel küzd az ellenfél. Összességében nem vagyunk csalódottak, hiszen őrizzük veretlenségünket, de legközelebb élnünk kell az emberelőny adta lehetőséggel.” – összegezte a látottakat Székely Tibor az SzTK-Erima vezetőedzője.

Forrás: sztkfutball.hu

Sárosi Optika Szigetszentmiklóson, a Losonczi utca 1-ben, és Ráckevén, a Kossuth Lajos utca 11. szám alatt. Telefonszám: 06/24 467-179

Sárosi Optika - Láss Többet a világból!

Nem kell Olaszországig menned a hamisítatlan itáliai ízekért!

Kóstold meg Te is az ételeiket, házhozszállítással vagy elvitellel!

facebook.com/MisiKemencéjePizza

A Sziget Gyógyászati Központ tárt kapukkal várja kedves pácienseit!