2024. május 21. kedd Konstantin napja van.
Bronzvasárnap
Hírek » Sport » Bronzvasárnap

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

Vasárnap is termett érem a magyar olimpikonoknak Rióban. A Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter összeállítású férfi párbajtőr-válogatottunk bronzérmet nyert az olimpia vívóversenyeinek utolsó napján. A csapat az elődöntőbe a dél-koreaiak legyőzésével jutott, ahol ugyan kikapott a címvédő franciáktól, de a harmadik helyért vívott harcban az ukránokat legyőzte 39-37-re. Ezzel a magyar olimpiai csapat negyedik bronzérmét szerezték meg.
A magyar férfi vízilabda-válogatott utolsó, vasárnapi csoportmeccsén 10-6-ra nyert a házigazda brazilok ellen, így a hatosa első helyén végzett a riói olimpián, melynek negyeddöntőjében kedden Montenegró legjobbjai ellen száll majd vízbe.
Bácsi Péter kikapott a bronzmérkőzésén, így ötödik lett a kötöttfogásúak 75 kilogrammos súlycsoportjában a riói olimpia vasárnapi birkózónyitányán. A Ferencváros világ- és kétszeres Európa-bajnoka 5-2-es vereséget szenvedett iráni ellenfelétől a helyosztón.
Péni István mindössze két körrel elmaradva a döntőtől a 12. helyen végzett a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses számban vasárnap, a riói olimpia sportlövő versenyeinek zárónapján. Sidi Péter a 34. lett. A magyar sportlövők legjobb helyezése Sidi Péter légpuskában szerzett ötödik helye.
A legjobb magyar, Erdélyi Zsófia az 52. helyen végzett a 156 fős mezőnyben a női maratonfutók vasárnapi versenyében a riói olimpián. A másik két magyar közül Papp Krisztina a 65., Szabó Tünde pedig a 83. lett.
A finndingis Berecz Zsombor a 12. helyen végzett a riói olimpián, így nem sikerült bejutnia az éremversenybe. Az Európa-bajnoki ezüstérmes Berecznek ez a legjobb olimpiai eredménye. Kedden az első tíz a dupla szorzós éremfutamban dönt a végső sorrendről.
kép: MTI

A Sziget Gyógyászati Központ tárt kapukkal várja kedves pácienseit!