MOST ADÁSBAN: Süss fel tegnap! Lakihegy Rádió
Hétvégi hazai vereség, és edzőváltás az SzTK-nál!
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2014-11-03 21:55

Az első lehetőség pedig a Szigetszentmiklós előtt adódott. Kvekveskiri szögletét Kollega lőtte egyből kapura, de a Csabaiak kapusa a helyén vólt és higgadtan hárította a lövést. A 6. percben jött az első csabai próbálkozás is, egy beadást Pollák tisztázott, a kifejelt labdára Borbély érkezett, aki kapásból bombázott, de a labda elkerülte a kaput. A 25. percben ismét az SzTK előtt adódott lehetőség, Kollega indult meg középre a jobb szélről, majd Szepessyvel játszott össze, aki Kvekveskirihez passzolt, ám a miklósi idegenlégiós ellőtte a kapu előtt a labdát. A félidő végére a vendég lila-fehérek magasabb fokozatba kapcsoltak és egymás után alakították ki a helyzeteket. A Békéscsaba még egy tizenegyest is kapott miután Berger játékvezető Pollák megmozdulását ítélte szabálytalannak. Borbély állt a labda mögé, akinek a bal sarok felé tartó lövését Horváth kapus kivédte. A 43. percben góllá érett a Békéscsaba mezőnyfölénye. Egy hosszan előre vágott labdát Kertész vett le két hazai védő között, majd a kapuba gurított. (0-1)
A második játékrészt cserével kezdték a Miklósiak, Jasarevic váltotta Kvekveskirit a szélen. A 60. percben adódott az első komoly egyenlítési lehetőség, Kollega szöglete után Kornis fejelhetett, Póser csak üggyel-bajjal másodjára tudta fogni a játékszert. Egy perccel később a Békéscsabaiak részéről Kertész kapott remek labdát, aki becsapott mindenkit, beleértve a hazai kapust is, majd Szilágyi elé passzolt, aki az üres kapura emelte a labdát, amit a visszaérő Puskás a gólvonalról menteni tudott. A 70. percben emberhátrányba kerültek a vendég Békéscsabaiak, könyöklésért Berger játékvezető Bényeit állította ki. Természetesen ezután az SzTK előtt adódott több lehetőség. Gyakorlatilag percenként érkeztek a hazai helyzetek. Előbb Fekete fejelhetett közelről kapura, majd Puskás és Zsivóczky tehette próbára többször is Pósér kapus képességeit. Az eredmény a későbbiekben nem változott, így a Békéscsaba három ponttal térhetett haza az SzTK pedig elszenvedte zsinórban a harmadik vereségét.
Hétfőn Egyezség született az SzTK-Erima és Székely Tibor között, mely megállapodás értelmében a 47 éves szakember irányítja a jövőben a felnőtt csapatot. Korábban Potóczki Tamás ügyvezető igazgató nyíltlevélben fejezte ki sajnálatát, hogy Vágó Attilának az egy éves eltiltását az MLSZ helyben hagyta, emiatt hozták meg azt a döntést, hogy a továbbiakban a labdarúgó csapat érdekeit figyelembe véve felbontják Vágó szerződését Potóczki hangsúlyozta a döntés nem Vágó személye ellen szól, hanem az SzTK-Erima jövője mellett.
SzTK-Erima-Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-1) Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Berger J. SzTK-Erima: Horváth, Benkő-Bíró, Kornis, Pollák, Puskás – Kollega (Fekete 65.), Sipos, Barna, Kvekveskiri (Jasarevic 46.) – Szepessy (Zsivóczky 73.), Szabó B. Békéscsaba 1912 Előre: Póser – Bényei, Koszó, Balog, Juhász – Borbély, Bagi, Berki (Balogh M. 83.), Király – Kertész (Balázs 89.), Szilágyi (Tölgyesi 73.) Gólszerző: Kertész a 43. percben Kiállítva: Bényei a 70. percben
Nyilatkozatok: „Ilyenkor első a gratuláció és további sok sikert kívánunk a Békéscsabának. Az első félidő katasztrofális volt a mi szemszögünkből. Semmi sem sikerült, nem ültek a játékaink, mélységes csalódás volt ekkor a teljesítményünk. A második félidőben, főleg a kiállítás után már egykapuztunk, de nem tudtuk belőni a helyzeteinket. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a Békéscsabának is volt meccslabdája, de nem tudták értékesíteni a kontrát. Nagyon bántó, hogy nem tudtuk megnyerni ezt a meccset, Fekete Ádám gyakorlatilag egymaga eldönthette volna ezt a mérkőzést. Legalább az egy pontot itthon kellett volna tartanunk, de nem sikerült.” – összegezte a találkozót Várhidi Péter.
„Gratulálok mindkét csapatnak, izgalmas mérkőzést játszottak a felek. Az első félidő a miénk volt, több helyzetet alakítottunk ki, de a Szigetszentmiklós is jól védekezett, stabilak voltak. A második félidő már a hazaiaké volt, de nekünk is ott volt az az egy lehetőségünk, amivel sajnos nem tudtunk élni. Közel állt a Szigetszentmiklós az egyenlítéshez, de végül meg tudtuk tartani a vezetésünket.” – nyilatkozta Zoran Spisljak a lefújást követően. Fotó: sztkfutall.hu

Szigetszentmiklóson a Petőfi utca 20-szám alatt.

Speciális igényeiről telefon kérhet információt a 0620-342-53-92-es számon.

borbelypeterne64@freemail.hu

Várjuk szeretettel!

A Sziget Gyógyászati Központ tárt kapukkal várja kedves pácienseit!