LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Elválasztó
Labdarúgás
2016-03-13 08:45

Az első félidőt tulajdonképpen jól kezdte a miklósi csapat, hiszen a 4. percben Horváth Péter nagy bedobása után Kovács János fejelhetett, de a jobb alsó sarok előtt Gróf bravúrral menteni tudott. Hat perccel később Horváth szánta el magát lövésre 20 méterről, de a labdája nem talált kaput. A 14. percben Gulyás végzett el szabadrúgást a bal oldalról, a felezővonal közeléből. Ívelése után Kovács János a jobb oldalról fejelte középre a labdát, de az érkező Szabó Bence néhány centivel lemaradt róla. A 27. percben Szabó Bence kapott jó labdát a balösszekötő helyén, be is tört a 16-oson belülre, de végül nem sikerült lövőhelyzetet kialakítania. Nyolc perccel később Sváb beadása után Kovács János fejelhetett, de nem találta el a kaput. A 44. percben, a hazai tizenhatos előtt Hevesi-Tóthot Bakos kilökte a labda alól, de mehetett tovább a vendégek támadása, s a büntető területen belül Gubacsi és Makrai ütköztek, ekkor azonban egyből megszólalt a síp, tizenegyest kapott a Csákvár. A labda mögé Molnár Csaba állt és nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtte (0–1).
A második félidőre sokkal nagyobb lendülettel jöttek ki a hazaiak. Szabó Bencét Szepessy váltotta és a védelem közepéről a támadósorba húzódott előre Kovács János is. Be is szorította az SzTK a vendégeket, az 55. percben a védőből csatárrá váló Kovácsról pattant kapura a labda, de Gróf megint védeni tudott.Egy perccel később egy vendég kontra végén Makrai kapta meg a labdát, egyedül törhetett a kapura és 12 méterről kilőtte a bal alsó sarokot (0–2).A 66. percben aztán végképp eldőt a mérkőzés. Egy bal oldali beadás után a Gulyás mellett érkező Molnár Tibor valamiért úgy döntött, hogy beugrik a miklósi kapuba – 11-est kapott ezért a Csákvár. Ismét Molnár Csaba állt a labda mögé és a bal alsó sarokba lőtte (0–3).Ezt követően lényegében már semmi érdemgeles nem történt. Továbbra sem tud nyerni az SzTK a Csákvár ellen hazai pályán.
SZTK-ERIMA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–3 (0–1) Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Kiss Balázs) SZTK-ERIMA: Sánta – Gubacsi, Benkő-Bíró, Kovács J., Sváb – Barna Zs., Gulyás M. (Kokenszky, 75.) – Lévai (Irmes, 71.), Hevesi-Tóth, Horváth P. – Szabó B. (Szepessy, a szünetben). Vezetőedző: Vágó Attila CSÁKVÁR: Gróf – Pintér B., Szalai T., Spandler, Baranyai Á. – Fényes – Molnár T. (Nyilasi, 83.), Bakos Sz., Domján (Kocsis G., 58.), Molnár Cs. – Makrai (Bartos, 78.). Vezetőedző: Toldi Gábor Gólszerző: Molnár Cs. (11-esből, 0–1) a 45., Makrai (0–2) az 56., Molnár Cs. (11-esből, 0–3) a 66. percben
Vágó Attila: “Többet vártam ettől a meccstől és több is volt benne. Gratulálok a Csákvárnak!”
Toldi Gábor: “Egységesek voltunk hátul és elöl is. Fegyelmezetten futballozott az egész csapat, a második gól pedig nagyon fontos pillanatban érkezett. A végén akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, de összességében elégedett vagyok a csapattal.”
Forrás: sztkfutball.hu