Köszöntöm a hallgatókat és köszönöm, ha letudva a választásokat és azok utózöngéit, továbbra is figyelik a műsort. 2024. június 12-én, szerdán este, az ismétléskor, szombaton 14 órától és a Lakihegy Rádió hangos archívuma révén bármikor az élet fontos ügyeiről a Sziget Szelet XV. évfolyamának 24. számát hallgatják, a szerkesztő-műsorvezető, Haeffler András vagyok. Makacs módon továbbra is nőkből és férfiakból áll számomra az emberiség, ezért most kifejezetten a nőnemű hallgatóktól kérek elnézést a címben idézett szólásmondás második fele miatt: tisztelem, becsülöm a hölgyeket, eszembe ágában sincs kezet emelni bármelyikükre is. Maradva az első felénél, a pénzzel való bánásmód áthatja az egész életünket: akár sok van belőle, akár kevés, fontos, hogy milyen módon, mennyit szerzünk belőle és mire költjük el, feltéve, hogy elköltjük és nem a felhalmozás a kizárólagos célunk. Ilyenek is vannak, lesz majd szó róluk is. Sok országban, így Magyarországon is, tabu téma a pénz: nem szokás, nem illő megkérdezni valakit, hogy mekkora vagyona van vagy mennyi a jövedelme, azt hogyan osztja be. Azt is csak valakinek a háta mögött szoktuk megjegyezni, hogy az illetőt zsugorinak vagy tékozlónak tartjuk – szemtől szembe nagyon ritkán, inkább csak egy indulatos szóváltás keretében vágjuk a fejéhez, pedig akár az egyik, akár a másik, ha elhatalmasodik, megkeserítheti a környezetében élők mindennapjait. Montecuccoli, XVII. századi olasz hadvezér örökérvényű mondása szerint a háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz és pénz, ám ugyanígy az élethez is ugyanez a három dolog szükségeltetik. Mai témánk a pénz, pontosabban a pénzzel való bánás hétköznapi tudománya, az adósságcsapda elkerülése, vásárlás után a fizetés módja és még sok minden más, ami a szűkre szabott műsoridőben elmondható erről a fontos témáról. Komolyan vegyék az elhangzó megállapításokat és jótanácsokat, követendőnek interjúalanyunk önmaga életéből vett és bátran közreadott példáit vagy sem – ezt döntse majd el mindenki saját maga a műsor végén!
Márkafüggetlen szigetszentmiklósi szakszerviz, Gyári és utángyártott alkatrész, Karosszéria - Fényezés, Vizsgáztatás, Biztosítási ügyintézés.
A társaság elődje 2006-ban hat SEAT márkakereskedő, valamint Volkswagen, $koda és SEAT márkaszerviz összefogásával alapult.
A cég az autókereskedelem kiszámíthatatlansága miatt a szerviztevékenységet kívánta fejleszteni. Márkaszervizként immáron magánszemélyeken túl a flottakezelők igényeinek kiszolgálására is képes volt hangsúlyt fektetni.
Napjainkban ez az összefogás egy olyan társasággá fejlődött, amely az ágazaton belül megkerülhetetlenül, átlagon felüli lehetőségeket teremtett a versenyképesség biztosításával a kereskedelem és szolgáltatás területén egyaránt.