Az előttünk álló héten rögtön az első napon, hétfőn, azaz március 8-án egy kissé álszent ünnep következik, mert a férfiak ilyenkor szokták elmondani, hogy a nők milyen fontosak, nélkülözhetetlenek, kedvesek, csinosak és sorolhatnám – szóval, a Nemzetközi Nőnap ad alkalmat egy kis ömlengésre ahelyett, hogy az év minden napján egyformán és komolyan felnéznénk rájuk és persze szeretnénk őket. Erre annak sem szabad árnyat vetni, hogy egyes kutatók szerint tulajdonképpen egy férfit ünnepelünk. Történt valamikor, hogy egy német kommunista partizánnő, egy bizonyos Clara Zetkin párját tűzharcban lelőtték és a férfire emlékére szervezett meg az ősi március 8-án egy összejövetelt. A következő esztendőben megint összejöttek az egykori kedves emlegetése céljából, másokat is meghívtak a mind terebélyesebbé váló emlékezésre és miután mindannyian mozgalmi emberek voltak, lassan kialakult a nőnap mítosza. Idővel hozzávettek a dátumhoz más eseményeket, sztrájkokat, ma már csak ezeket emlegetjük, teljesen feledésbe merült a valamikor emlegetett férfi. Részben érthető, mert ilyenkor nagyszerűen lehet frázisokat pufogtatni, emlegetni az egyenjogúságot, a fizetéskülönbségeket és sok minden mást, aminek végső soron semmi köze a nők tiszteletéhez. Bárhogyan is történt, kedves férfitársak, fogadják meg március 8-án, hogy nem csak ezen az egy napon visznek virágot édesanyjuknak vagy életük párjának és nem csak ezen az egy estén vállalják a mosogatást, mielőtt elmennének a barátokkal egy kis ünneplésre. Soha vissza nem térő jelenlegi helyzet: az általános zárás ellenére a virágboltok nyitva vannak, ünnepien felemelt árakkal várják a vásárlókat és este nem lehet megszökni otthonról, hanem legalább a törölgetést vállalni kell a jó hangulat megőrzése érdekében. Komolyabbra váltva: ne csak a nőnapi frázisokban, hanem a hétköznapi valóságban is tiszteljük, szeressük, becsüljük a nőket. És csak a nőket, amíg megtehetjük, mielőtt valamilyen eszement feltűnni vágyó alak kitalálja egy szép napon, hogy az egyenjogúság jegyében még valami nyolcvan-egynéhány identitást is köszöntsünk. Ennyit bevezetésként, következik a tartalomjegyzék. A 2021-es szigetszentmiklósi költségvetés az első témánk: a képviselőtestület többsége leszavazta, a polgármester elfogadta, hallhatják az eltérő véleményeket. Szigetszentmiklósi járványügyi tájékoztató következik ezután - most csak annyit, hogy vigyázzunk magunkra és másokra. Az Aries időszerű tájékoztatójában időpontokról lesz szó - érdemes figyelni a változásokra. Végül a törvényes forradalmunk, azaz 1848 történelmi és társadalmi hátterét vizsgálja a kutató történész az emlékező ünnepre való felkészülés jegyében.
FOTÓKIDOLGOZÁS
Alap fotó méretek és nagyítások készítése, akár filmről vagy diáról előhívatva. Képei lehetnek telefonon, tableten, memóriakártyán vagy számítógépen tárolva.
FOTÓKÖNYV KÉSZÍTÉS
Többféle megoldás közül választhat, kezdve a puha borítós fotófüzettől, a fix borítós fotókönyvön át, az egyedi kemény borítós fotókönyvig. Igény szerint a szerkesztésben is segítünk.
FOTÓS NAPTÁR
A legkedveltebb ajándék a karácsonyi időszakban. Megannyi minta és méret, 14 lapos legkisebb 20x15-ös asztali mérettől, a legnagyobb 30x45-ös fali méretig. Egylapos naptár pedig A4-es mérettől akár 60x90-es méretig.
FALI DEKORÁCIÓ
Poszter méretek keretbe, vászonképek keretre feszítve. Legyen az egy vagy több részes, egy képből vagy több kisebből álló. Díszítse falait kedvenc képeivel. Ide lehet még sorolni az egyedig falmatricákat is.
FÉNYKÉPES AJÁNDÉK
Megannyi különleges ajándék ötlet. Kulcstartó, hűtőmágnes, hógömb, forgó fotós kocka, fotókő, puzzle (többféle méretben és darabszámmal), bögre (akár logózva cégeknek is), az ötletek végtelen tárháza.
EGYEDI PÓLÓ KÉSZÍTÉSE
Az ajándéktárgyakhoz hasonlóan egy nagyon jó ajándék ötlet. Vagy, ha szeretnéd felfrissíteni ruhatáradat egy különleges, egyedi feliratú pólóval. Esetleg cégednek szüksége van logózott pólóra az egységes kinézethez.
EGYÉB SZOLGÁLTATÁSOK
- Igazolványkép készítés
- Fénymásolás
- Nyomtatás
- Matrica készítés autóra, táblára, falra