A szerkesztő-műsorvezető, Haeffler András vagyok. Közeledik az influenzajárvány, ezért az egyik interjúban a megelőzés egyik módja a téma, most azonban a pénztárcánk egészségügyi kifosztásának egyik formájáról szeretnék beszélni úgy is, mint sokat tapasztalt, régi újságíró. A világhálón főként az idősebbek által olvasott oldalakon egyre-másra jelennek meg interjúk különféle professzorokkal, akik mind bennünket szeretnének meggyógyítani, roppant egyszerű módon: ha megvesszük és beszedjük az általuk ajánlott gyógyszereket. Nagyon hihető, újságíró-szakmai szempontból nagyon jól, hihetően megírt interjúk – csak éppen egy szó nem igaz belőlük. Két példa erre: dr. Csókay András – ő a bangladesi ikreket választotta kollégáival szét - világhírű idegsebészt nemrég egy fényképes interjúban Japánból hazalátogatott, neves reumatológusnak állították be, aki roppant mód csodálkozott, hogy nálunk sehol sem kapható a szerinte Japánban népszerű tabletta, amelyből véletlenül (!) hozott belőle egy keveset. Aki siet, az nála megrendelheti és hipp-hopp, meggyógyul. Dr. Papp Lajos szívsebész az érszűkület, a szívpanaszok és a magas vérnyomás gyors gyógyításához szükséges pirulákat ajánl hasonlóképpen, és ő is megjegyzi, hogy csak nála kapható ez a gyógyszer. Mindkettőjüket ismerem, többször készítettem velük interjút – érdeklődésemre dühösen megerősítették, hogy hazugság az egész. Se szeri, se száma a hasonló interjúknak a cukorbetegségtől a visszérpanaszok elmulasztásáig sokféle bajra gyógyírt jelentő szerekig – közös vonásuk, hogy az interjúban szereplő orvos különféle szépen csengő nevű egészségügyi intézmény vezetője vagy kutatója, csak a magyaroknak ajánlja fel a készítményt és annyira szeret bennünket, hogy olcsóbban, mint amennyiért más országokban kapható. Először is: ilyen ál-interjúkat kis szakmai gyakorlattal és nagy lelkiismeretlenséggel a legtöbb újságíró minden további nélkül megír és zsebre vágja érte a pénzt. Másodszor: a nagyon bizalomgerjesztő nevű egészségügyi intézmények nem léteznek: ha a keresőbe beírják a nevet, hasonlóak felbukkannak, de az interjúkban említettek nem. Ez nem hiba: sokszor elég egy szót megváltoztatni és máris kész az új név. Például Országos Reumatológiai Intézet vagy Szívsebészeti Központ a valóságban nincs, de a cikkben van. Aki elhiszi és megrendeli az ajánlott gyógyszert, saját magát, a szervezetét és a pénztárcáját csapja be. Ne tegyék! Ennyit bevezetésként, következik a tartalomjegyzék. Taksony az első helyszínünk: az energiatakarékosság a téma. Utána a fűtés veszélyeire hívjuk fel a figyelmet, majd az influenzajárvány közeledte miatt a megelőzés lehetőségeiről lesz szó, interjúalanyunk természetesen az igazat mondja. Műsorunk zárásaként a Sárgaház novemberi rendezvényeit ismerhetik meg. Ez a mai kínálat, hasznos és szórakoztató rádiózást kívánok minden kedves hallgatónknak!
Tudtátok, hogy egy szigetszentmiklósi cég nélkül a világ autói talán sosem kelnének útra?
A Knippingnél évente 75 millió alkatrészt készítenek, amelyek a világ legnagyobb autómárkáit mozgatják.
A Volkswagen autócsoport minden egyes járművében ott van legalább egy műanyag alkatrészük, de a BMW-kben is jelen vannak.
Sok-sok autóban ott van egy darab belőlük, egy darab a 230 fős szigetszentmiklósi csapat elkötelezettségéből és szakértelméből.
Knipping Automotive – A jövőt mi alakítjuk!
https://www.facebook.com/p/Knipping-Automotive-100063286115752/