Köszöntöm a hallgatókat és köszönöm, ha nem bedőlve a csalóka tavasznak, most is figyelnek ránk. A Mozaik XVI. évfolyamának 6. számát hallgatják, a szerkesztő-műsorvezető, Haeffler András vagyok. Életünkben nagyon fontos a mostani hét, amelynek országos rendezvénysorozatát 17. alkalommal szervezték meg – ez a Házasság Hete. Szokták mondani, hogy aki benne van, az szabadulna, aki viszont kívülálló, az alig várja az „igen” kimondását. Igaz, korunkat az információ korának is nevezik, de azért a régiek is tudtak valamit az életről, a tapasztalatok felelevenítése éppen ezért mindig hasznos. Mai műsorunkban többek között a házasságot, pontosabban a párkapcsolatot és mindkettő alapját, a szerelmet, továbbá mindkettő megrontóját, a veszekedést is nagyító alá tesszük. Több könyvtárat megtölt az ezekről szóló irodalom, benne a tudós tanulmányokkal és az ékes nyelvű költők rengeteg alkotásával, mégsem tudjuk olyan pontosan meghatározni mibenlétüket, mint a matematika 2!2=4 alapigazságát. Amióta ember az ember, azóta szövi át a mindennapjait és ez így is marad, amíg ember az ember. Mondhatjuk azt is, hogy azért népesítjük be a földet, mert létezik a szerelem, a házasság. Sietek leszögezni, hogy amire gondolok, az a kapcsolat kizárólag a nő és a férfi között jöhet létre, még pontosabban a nőnek és férfinek született és annak maradt emberek között. A többiről beszéljen az, aki kimaradt saját ostobasága miatt ebből a csodából – megérdemli, hogy csak tudni vélje és üvöltözve bizonygassa mindenféle felvonulásokon, hogy ő is normális ember. Sajnálnám is őket, ha nem lennének olyan nagyképűek és erőszakosak. De hagyjuk főni őket a saját zavaros levükben – többet beszélni sem érdemes róluk a Házasság Hetében. Ennyit bevezetésként, következik a tartalomjegyzék. Digitális világnak is nevezik napjainkat – nem marad ki ebből Szigetszentmiklós sem. A sok értéket őrző Helytörténeti Múzeumban soha véget nem érő nagy munkába kezdtek – a muzeológus beszél erről. Mish Nándor ezután a kocka bontásának hátterét világítja meg – a többi kiderül az interjúból. Csalóka az idő, mondtam a bevezetőben: ne dőljünk be a hőmérőnek, ne siessünk el semmit – a jó tanács ezúttal az autósoknak szól. A házasság a következő téma: higyjék el, a jó házasság megszépíti az ember életét – jómagam több, mint negyven éve vagyok benne. Szerelem, párkapcsolat, veszekedés – minden terítékre kerül a szakértő szavaiban. A házassági szakértő természetesen nő – sok alapigazságot mond ki, érdemes meghallgatni. Műsorunk végén nyugalmat ajánlunk – ez az, amiben leginkább hiányunk van. A verbita házról lesz szó, itt találhatjuk meg. Ennyi a kínálat – hasznos és szórakoztató rádiózást kívánok minden kedves hallgatónknak!
A Kis-Duna mente TDM Nonprofit Kft. a Csepel-sziget és a Kis-Duna mente térség turizmusának fejlesztéséért és népszerűsítéséért felelős szervezet. Céljuk, hogy a térség 21 településének mintegy 100 látnivalóját és programját bemutassák a látogatóknak egész évben.
A szervezet kiemelt figyelmet fordít a térség természeti és kulturális értékeinek megőrzésére, miközben aktívan dolgozik a turizmus infrastruktúrájának fejlesztésén. Közreműködésükkel számos helyi rendezvény és program valósul meg, amelyek nemcsak a látogatók, hanem a helyi lakosok számára is értéket teremtenek.
A Kis-Duna mente TDM célja a térség turisztikai vonzerejének növelése, a helyi identitás erősítése, valamint a fenntartható turizmus alapelveinek előmozdítása. Szolgáltatásaik között szerepel az információszolgáltatás, a marketingtevékenység, valamint a helyi vállalkozások szakmai támogatása és hálózatépítése.
Az együttműködés és a közösségi szellem kiemelt fontosságot kap a szervezet működésében, hiszen hisznek abban, hogy közös erőfeszítésekkel érhető el a hosszú távú siker.