Az előttünk levő héten, január 12-én van a doni katasztrófa 78 éves évfordulója. Mínusz negyvenfokos hidegben, 1943. január 12-én hajnalban indult meg a nagy erejű szovjet támadás a Don mellett folyamvédelemre berendezkedett 2. magyar hadsereg ellen. A fegyverzetben és ruházatban rosszul felszerelt, hiányosan kiképzett és gyengén vezetett magyar katonák csak néhány napig tudtak ellenállni a számbelileg, felszereltségben és fegyverzetben egyaránt túlerőben lévő ellenség rohamának. Hadtörténészek szerint a kilátástalan helyzetben tanúsított hősiességükről csak a legnagyobb elismerés hangján lehet szólni. Parancsuk az utolsó emberig való kitartás volt! Megtették, aztán meghaltak! Emlékezzünk kegyelettel rájuk. Vannak olyan kutatók, akik szerint ennek 2. magyar hadseregnek a frontra küldése a legnehezebb országvezetői döntések közé tartozott. Nem hanyagságról, felelőtlenségről volt szó, hanem a jövőről. A II. világháborús vereség már előrevetítette árnyékát, ugyanakkor még harcban álltunk, mint később kiderült, kiugrási lehetőség a német hadsereggel a hátunkban nem volt, ezért egyes féltve őrzött levéltári anyagok szerint kiküldték ugyan kényszerűségből és időhúzásból a II. magyar hadsereget, de a lehetőség szerint egészséges, erős, katonaférfiak nélkül. Arra gondoltak: a háború után sokkal inkább szükség lesz rájuk az ország újjáépítésében és a megfogyatkozott népesség gyarapításában, maradjanak inkább itthon. Persze, a kommunista történetírásban sokkal egyszerűbb volt kígyót-békát kiáltani az ország korábbi vezetőire és az évtizedek során már ez ment át a köztudatba és ezért az évforduló tájékán mindig összecsapnak a történészek - de ez már semmit nem változtat a történelmen. Ennyit bevezetésként és következzék a tartalomjegyzék. A szigetszentmiklósi Aries az első - fontos változásra hívja fel a figyelmet a cég szakembere. Görögországba indulhat majd az, aki megnyeri az Országos Bűnmegelőzési Tanács vetélkedőjét - a többit elmondja a testület kommunikációs igazgatója. Nagyon fontos manapság, hogy vigyázzunk az egészségünkre, az immunrendszerünkre - de nem tablettával, hanem gyümölcscsel. Ehhez kapnak majd ötleteket. Sok időt töltünk mostanában a négy fal között - egy méltatlanul elfeledett sport vagy játék révén remekül lehet múlatni az időt kisebbnek és nagyobbnak. A szigetszentmiklósi Hungaricum Gombfoci Múzeum friss híreit hallhatják. A Városi Könyvtár és Közösségi Ház igazgatója fejezi be a mai műsort: arról beszélgetünk, hogy milyen programok valósíthatók meg és mire készülnek.
A Kis-Duna mente TDM Nonprofit Kft. a Csepel-sziget és a Kis-Duna mente térség turizmusának fejlesztéséért és népszerűsítéséért felelős szervezet. Céljuk, hogy a térség 21 településének mintegy 100 látnivalóját és programját bemutassák a látogatóknak egész évben.
A szervezet kiemelt figyelmet fordít a térség természeti és kulturális értékeinek megőrzésére, miközben aktívan dolgozik a turizmus infrastruktúrájának fejlesztésén. Közreműködésükkel számos helyi rendezvény és program valósul meg, amelyek nemcsak a látogatók, hanem a helyi lakosok számára is értéket teremtenek.
A Kis-Duna mente TDM célja a térség turisztikai vonzerejének növelése, a helyi identitás erősítése, valamint a fenntartható turizmus alapelveinek előmozdítása. Szolgáltatásaik között szerepel az információszolgáltatás, a marketingtevékenység, valamint a helyi vállalkozások szakmai támogatása és hálózatépítése.
Az együttműködés és a közösségi szellem kiemelt fontosságot kap a szervezet működésében, hiszen hisznek abban, hogy közös erőfeszítésekkel érhető el a hosszú távú siker.