Köszöntöm a hallgatókat, Haeffler András vagyok, a szerkesztő-műsorvezető. Két jeles ünnephez közeledünk, amikor kitüntetett perceket élhetünk át szeretteinkkel: az egyik Mikulás (Szigetszentmiklós védőszentje, Szent Miklós ünnepe) és a karácsony. Mindkettő egybekötött az ajándékozással - a mai műsorban azt járjuk körül, hogy milyen módon szerezhetünk minél nagyobb örömöt a megajándékozottnak. Iszonyatos mennyiségű reklám zúdul ránk ebben az időszakban – azt sem tudjuk, hova kapjuk a fejünket a rengeteg, az első pillanatban nagyon vonzónak tűnő ajánlat láttán és hallatán. Ha óvatosabbik énünk megpróbál figyelmeztetni, hogy ez vagy az nem illeszkedik a pénztárcánkhoz, sebaj: nagyon sok különféle hitel-ajánlat között is válogathatunk. Sajnos, a figyelmeztető hangot sokan leintik magukban, azután a fizetési számlák érkeztekor utólag már megbánják, de hiába. Pedig, ha jól belegondolunk, nem a vásárláskor kifizetett összeg nagysága a legfontosabb, hanem az, hogy milyen szeretettel, a másikra gondolva és figyelve találjuk ki az ajándékot és milyen ötletességgel, kedvességgel adjuk át. Kezdődik Advent, Szigetszentmiklóson is megnyílik az adventi vásár, a sok kézműves termék között biztosan találunk megfelelő ajándékot, nem kell feltétlenül az áruházakban tülekedni. Ha mindent jól csinálunk, egy életre szóló élményt szerezhetünk mindkettőnknek - az ajándékot adónak és kapónak egyaránt. Ebben szeretnénk segíteni mai vendégünkkel, Kálmán Eszter életvezetési tanácsadóval. Legyen műsorunk az első ajándék annak elősegítéséhez, hogy a kellő leleménnyel és főként szeretettel találjuk meg a kiscsizmába vagy a fa alá szánt ajándékokat!
A Kis-Duna mente TDM Nonprofit Kft. a Csepel-sziget és a Kis-Duna mente térség turizmusának fejlesztéséért és népszerűsítéséért felelős szervezet. Céljuk, hogy a térség 21 településének mintegy 100 látnivalóját és programját bemutassák a látogatóknak egész évben.
A szervezet kiemelt figyelmet fordít a térség természeti és kulturális értékeinek megőrzésére, miközben aktívan dolgozik a turizmus infrastruktúrájának fejlesztésén. Közreműködésükkel számos helyi rendezvény és program valósul meg, amelyek nemcsak a látogatók, hanem a helyi lakosok számára is értéket teremtenek.
A Kis-Duna mente TDM célja a térség turisztikai vonzerejének növelése, a helyi identitás erősítése, valamint a fenntartható turizmus alapelveinek előmozdítása. Szolgáltatásaik között szerepel az információszolgáltatás, a marketingtevékenység, valamint a helyi vállalkozások szakmai támogatása és hálózatépítése.
Az együttműködés és a közösségi szellem kiemelt fontosságot kap a szervezet működésében, hiszen hisznek abban, hogy közös erőfeszítésekkel érhető el a hosszú távú siker.