Köszöntöm a hallgatókat és kívánom, hogy mindig olyan jó hangulatban legyenek, mint mai műsorunk helyszínén az ünnepeltek. 2025. november 19-én, Erzsébet napjának estéjén, a szombaton 14 órakor kezdődő ismétlés idején, valamint a hangos archívumból kikeresve bármikor a Csepel-sziget különleges értékeiről szóló gondolatcserélő műsorunk, a Sziget Szelet XVII. évfolyamának 47. számát hallgathatják meg, a szerkesztő-műsorvezető, Haeffler András vagyok. Azt szokás mondani napjainkra, hogy rohanó a világ, mindig minden változik, ami öt perce még követendő példának tűnt, az másodpercek alatt a visszájára fordul. Mindig, mindenki, mindenhová rohan, nehogy lemaradjon valamiről. Ugyan miről? Ezen senkinek sincs ideje elgondolkodni. Szerencsére vannak helyszínek, idők, emberek, akik kívül rekesztik magukat ezen a mókuskeréken és megőriznek évtizedeken keresztül emberséges gondolkodást, egészséges tettvágyat, segítő szándékot. Mielőtt bárki bármilyen politikai párt dicsőítésére gondolnak az imént elmondottak miatt, sietek mindenki megnyugtatni: szó sincs ilyesmiről, ehelyett egy olyan csapat, hivatalosan egyesület a főszereplő, amely immár három évtizede másokat igyekszik támogatni úgy, hogy közben saját maga jókedvű maradjon, kihasználja az élet nyújtotta apróbb-nagyobb örömöket. A múlt héten pénteken este a dunavarsányi Petőfi Művelődési Házban gyűltek össze néhány százan, hogy egy jóízű vacsora elfogyasztása közben felköszöntsék egymást, felidézzék az elmúlt évtizedek valamelyik közös programjának emlékezetes pillanatait. A Lányok-asszonyok klubja, a nevezetes banyabálok szervezői és résztvevői az egyesület alapításának 30. évfordulóját ünnepelték. Mint az interjúkból kiderült, tudomást nem véve a rohanó jelenről, ugyanolyan segítőkészek, jószándékúak, tettre készek ma is, mint az alapításkor három évtizeddel ezelőtt. Bár érzik magukon az idő múlását, fütyülnek a rossz irányú változásokra – megőrizték magukban a nemes emberi tulajdonságokat és a jövőben sem akarnak megváltozni. A születésnapot igazi báli hangulatban tartották meg – jöjjenek velem, csatlakozzunk együtt az örökifjú banyákhoz!
Hagyományos kovászos technológiával készül minden pékárunk.
Jelszavunk: Ahény kenyér, annyi asztal.
Friss, pékáru, retro kínálat - vigyázunk az egészségre, törődünk a vásárlókkal.
Megtalál minket: szigetszentmiklósi, ráckevei, kiskunlacházi és érdi üzleteinkben, valamint a szigethalmi piacon és Pesterzsébeten a Tátra téri piacon.
Megnyitottuk új üzleteinket a szigetszentmiklósi-, és az érdi piac területén!






Lakihegy Rádió az Instagramon
Lakihegy Rádió a Facebookon
Legújabb videók a Youtubon









