LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Elválasztó
Labdarúgás
2015-11-08 21:35

Kár lenne tagadni az első félidő a hazaiaké volt a szombati mérkőzésen. Az elejétől kezdve magához ragadta az irányítást a vendéglátó és már a negyedik percben lövőhelyzet alakult ki a csapat előtt, de Czár mellé lőtt. Többet volt a labda a Dunaújvárosnál, de a 10. percben Vólent kaput tévesztő fejesével jelezték a vendégek, hogy azért ők is elutaztak a Fejér megyei városba. Aztán a hazaiak percei következtek. Előbb egy szöglet után Lorentz érkezett a rövid oldalon, de néhány méterről mellé fejelt, majd Czár 14 méterről leadott lövése után mentett Sánta, majd Jakab lőtt fölé távolról. A 32. percben ismét Jakab próbálkozhatott, jó 20 méterről, de a léc az SzTK segítségére volt, mert arról pattant ki a labda. Az első félidő hajrájában előtt Hevesi-Tóth labdaszerzése utáni lövését védte Szűcs Lajos, majd Petneházi távoli próbálkozását mentette Sánta András.
A második félidő aztán már inkább a vendégeké volt. Mindjárt a 48. percben közel kerültek a gólhoz, amikor Gulyás bal oldali szabadrúgása után egy hazai védő lábáról pattant a kapu mellé a labda. Egy perccel később a bal oldalon Sváb játszotta meg Szepessyt, aki sarokkal passzolt Szabó Bencéhez, ő szintén sarokkal hozta játékba Vólentet, aki hét méterről a rövid felső sarok mellé lőtt. Majd Puskás jobb oldali beadása után Kovács János csúsztatta tovább a labdát, az érkező Szabó Bence nyolc méterről fejelt kapura, de Szűcs Lajos vetődve hárított a jobb alsó saroknál. Az 56. percben Vólent fordult kapura a bal oldalon, de 10 méterről centikkel a jobb felső mellé lőtt. A 60. percben Jakab jobb oldali szabadrúgása után Eppel fejelt öt méterről, de Sánta szögletre mentett a jobb felső sarok elől. A szöglet után óriási kavarodás alakult ki a miklósi kapu előtt, a végén Szepessy vágta ki a labdát a gólvonalról. A 61. percben következett a meccs helyzete: Balázs kapott parádés indítás a jobbösszekötő helyén, egyedül betört a 16-oson belülre, de Szűcs Lajos vetődve, lábbal hárított a 12 méteres lövése után. Nagy volt az iram a meccsen, élvezetes volt a játék. A 77. percben aztán Sóron lőtt 25 méterről, de Sánta ismét a helyén volt és a léc alól kiütötte a labdát. A 79. percben nagy kavarodás alakult ki a vendég kapus előtt, de Sánta két közeli kísérlet után is bravúrral mentett és a végén sikerült felszabadítani. A 81. percben Szabó Bence fejelhetett 10 méterről, de Szűcs Lajos menteni tudott a kapu jobb oldalánál. A 91. percben Domokos 22 méteres lövését követően a hazai kapus ismét mentett.
Nagyszerű második félidőt követően alakult ki a 0–0, a fordulás után eldönthették volna a meccset a miklósiak, így az eredmény miatt maradhat bennük némi hiányérzet.
DUNAÚJVÁROS–SZTK-ERIMA 0–0 Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Barna Gábor (Georgiou Theodorosz, Király Krisztián) DUNAÚJVÁROS: Szűcs – Koszó, Gengeliczki, Lorentz – Tamaskó (Magasföldi, 58.), Villám, Petneházi, Jakab, Czár – Eppel, Fejős (Sóron, a szünetben). Vezetőedző: Artner Tamás SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Benkő-Bíró, Kovács J., Hevesi-Tóth, Sváb – Puskás, Barna, Gulyás (Domokos, 83.), Szepesi (Kollega, 72.) – Vólent (Balázs R., 57.), Szabó B. Vezetőedző: Vágó Attila
Vágó Attila: – "Sokadszor játszottunk jobban a második félidőben, mint az elsőben. A fordulás után megvolt az esélyünk a győzelemre, hiszen Balázs Richárd óriási helyzetet harcolt ki. Ennek ellenére a döntetlen reális, de a második negyvenöt perc alapján lehetett volna akár 2–2, vagy 3–3 is a végeredmény. Nagyot küzdött a csapat, és nagyon fontos, hogy nem kaptunk gólt."
Artner Tamás: – "Sokat tettünk a győzelemért, jó iramú mérkőzésen rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, melyekből megszerezhettük volna a három pontot. Hozzáteszem, az ellenfélnek is voltak lehetőségei, ezekből szerencsésen jöttünk ki. Kicsivel közelebb álltunk a győzelemhez."Fotó: dpase.hu