MOST ADÁSBAN: Süss fel nap best of! Lakihegy Rádió
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Elválasztó
Kézilabda
2015-02-25 05:45

Az SzKSK, a tavaszi idény első fordulójában legnagyobb riválisának otthonában, Dunaújvárosban vizitált. A tabellát fej-fej mellett álló két csapat mérkőzésén szinte végig a miklósi kézisek vezettek. Az első félidő közepére sikerült hat góllal is ellépni, a félidőre ötgólos különbséggel vonultak a csapatok. A második játékrész jóval feszültebb játékot hozott mind két féltől. A hazaiak nem tudtak két-három gólnál közelebb kerülni, de a vendégek sem tudtak újra öt-hat gólos előnyt kiépíteni. A mérkőzés végére három gól maradt a miklósi előnyből. Az őszi szezonban sok hibát vétő miklósi védelem ezúttal jól zárt, és a türelmes támadójáték is meghozta a várt eredményt. Somogyi Péter, a gárda vezetőedzője úgy érzi, elégedett lehet, mert viszont látta a pályán azt, amit gyakoroltak a téli szünet alatt. A szakember szerint ez a kezdés lendületet adhat csapatának ahhoz, hogy teljesíthessék céljukat, a feljutást. Ez a jelenlegi állás szerint sikerülne is, mivel a listavezető FTC II. – ők nem juthatnak fel, mert az első csapattal nem szerepelhetnek egy osztályban – három pont hátránnyal állnak a második helyen, és két ponttal előzik meg a most legyőzött DAC-ot.

Dunaújvárosi AC – Szigetszentmiklósi KSK 31-34 (14-19)
Tóth Bence - Balogh Dávid 3, Szabó Gyula 10, Kátai Zsolt 7, Domokos Alex 4, Boros Ferenc 1, Szkokán Szabolcs 5, Csere: Fehér Tamás, Kiss Bence - Kelemen Zsolt, Oláh Norbert 3,Tapodi Bálint, Kéri Mózes, Szombati Attila, Székely Nikola 1

A junioroknál nem sikerült a felnőttekhez hasonló bravúr. A hazai pályán játszó újvárosiak végig vezetve tartották otthon a két pontot. Az első félidőt már hattal vezető hazaiak, a végére még egyel toldották meg előnyüket, és arattak sima hét gólos győzelmet.
Balogh Dávid edző az szksk.hu-nak elmondta: „Mérkőzés elején támadásban nem nagyon találtuk magunkat, de a 15. perc környékén egy 2-4-es széria után 7-5-nél úgy tűnt kezdünk bemelegedni. Ekkor sajnos a Dunaújváros is nagyobb fokozatra kapcsolt, nyolc oda, Félidőre kicsit faragtunk hátrányunkból majd innentől kiegyenlített erők csatája zajlott a vége hét lett, ami kicsit soknak tűnik, de nem vagyok elégedetlen. Természetesen van még min javítani, de a küzdéssel nem volt baj...”

Dunaújvárosi AC – Szigetszentmiklósi KSK 31-24 (16-10)
Góllövők: Fekete Dániel, Nyikos Ádám 6-6, Szombati Attila 4, Tras Jarkas Zied, Dóri Tamás, Gyurkovics Márk, Váradi Boldizsár 2-2

Fájó vereségek női vonalon

Jól kezdte vecsési mérkőzését a női felnőtt csapat, a 20. percben már 10-4-es vendég vezetést mutatott az eredményjelző, ezután mégis elromlott valami. Mintha a hat gólos előny a vendégeket bénította volna meg, mert a lövőhelyzeteket sorra elhibázták a lányok, az ellenfél kapusát meg „naggyá” tették. a félidőre fel is jöttek egálra a hazaiak. A második játékrészre egy jóval magabiztosabb Vecsés jött ki, és az előzmények ismeretében, természetesen jóval hitehagyottam miklósiak. A Vecsés tovább szerezte a könnyű gólokat, míg a vendégek továbbra sem találtak fogást a hazaiakon. A végeredmény hat gólos Vecsési siker.

Vecsés Kombi Expressz-Szigetszentmiklós NKSE 30-24 (14-14)

A junioroknál sem sikerült a bravúr... Sőt! Szorítkozzunk csak a végeredményre.

Vecsés Kombi Expressz-Szigetszentmiklós NKSE 39-19 (20-6)

További részletek, hírek, érdekességek az szksk.hu-n, illetve az SzKSK, és az Szigetszentmiklósi NKSE hivatalos Facebook oldalán találhatóak.