Bravúros továbbjutást ért a gól nélküli döntetlen!
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2014-12-09 20:40

Egy fejes mely ezúttal nem gólt ért hanem, két piros lapot, tumultuózus jelenetet és feszültséget. De a legfontosabb a gólcsend volt, pedig tartja ugyan a mondás, hogy az életben a három legrosszabb dolog az alkoholmentes sör, a guminő és a 0-0-s meccs. de ezúttal a gól nélküli eredmény a lehető legjobb, ami történhetett az SzTK-Erimával. Ebédidőben kezdődött a mérkőzés és már az elején érezhető volt a feszültség, főleg a Győriek részéről. Érthető is, elvégre az első mérkőzésen 2-1-re kaptak ki hazai pályán másodosztályú riválisától, és amúgy sem a legjobb idők járnak mostanában Győrben. Vereségek a bajnokságban, másodosztályú riválissal szembeni búcsú a Kupában, edzőváltás és sorolhatnánk még… A találkozó eleje tapogatózó játékot hozott, az első negyedórában egyik kapu sem forgott veszélyben, ekkor a hazaiak törték meg a csendet. Fekete forgatta be védőjét, majd a tizenhatoson belülről tüzelt, kísérletét Kamenar hárította. Négy perccel később ismét Fekete vétette észre magát, a védők szorításában tudta továbbfejelni a játékszert Bonniferthez, aki egyből tüzelt, a lövést a Győriek szlovák hálóőre könnyedén ölelte magához. A 22. percben aztán jött az első vendég helyzet is, előbb Rudolf lövését hárította önfeláldozóan Vágó Levente, majd a róla lepattanót Koltai tűzte kapura melyet Sánta kapus hárított. A félidő végére a vendég Győriek magasabb fokozatba kapcsoltak és egymás után alakították ki helyzeteiket, de igazán gólveszélyes akciójuk így sem akadt. A második játékrész elejét az SzTK kezdte erőteljesebben, de ahogy telt az idő annál feszültebbé vált az addig sem teljesen nyugodt légkör. A Győriek részéről elsősorban Rudolf próbálta életben tartani csapatát, de gyors elfutásai nem társultak komolyabb gólhelyzettel, passzairól meg a társak maradtak rendre le. A 67. percben Pátkai Máté letalpalta egyik ellenfelét, mire a hazaiak egyik odaérkező játékosa, Szepessy Róbert lefejelte a győriek szabálytalankodó játékosát, egyből ott termet az összes játékos, sőt! Még a kispadokról is berohantak a pályára. Pátkai és Szepessy az eset után egyből pirosat kaptak, így társaiknál hamarabb áztathatták ki magukat a zuhany alatt… A 70. percben Rudolf végezhetett el szabadrúgást, kísérlete éppen csak elkerülte a kaput. Öt minutummal később ismét a vendégek veszélyeztettek Vankó révén, aki egy életerős bombát eresztett el 25-ról, a kísérletet azonban Sánta hárítani tudta. Az utolsó komolyabb lehetőség Kamber előtt adódott, kísérlete azonban keresztbe elment a miklósi kapu előtt. A hosszabbításban az SzTK játékosai szépen tartották a labdát, melyet a szurkolók Ollézással méltattak.  A találkozóról összességében nem mondható el, hogy ünnepi hangulatban békésen telt el, de ami a legfontosabb: Gólnélküli döntetlen született, így a Szigetszentmiklósiak jutottak a nyolc közé. Tavasszal a négy közé jutásért az ellenfél a szerdai Újpest-FTC rangadó győztese lesz, itt az első mérkőzést 4-1-re a Ferencvárosiak nyerték meg. SzTK-Erima-Győri ETO FC 0-0 Szigetszentmiklós, 250 néző. Vezette: Solymosi SzTK-Erima: Sánta – Benkő-Bíró, Vágó, Tóth, Pollák – Hevesi-Tóth, Barna (Kállai 92.) – Bonifert (Földi M. 84.), Szepessy, Kollega (Kornis 87.) – Fekete (Jasarevic 76.) Győri ETO: Kamenar – Wolfe (Kamber 63.), Lipták, Lang, Dinjar – Windecker, Pátkai – Martinez (Vankó 57.), Bénes (Svec 46.), Koltai – Rudolf Kiállítva: Szepessy a 67. és Pátkai a 67. percben Nyilatkozatok: „Sok sikert kívánok az ellenfelünknek a tavaszi szerepléshez. Egy igazi ünnep volt nekünk a Győr ellen játszani, ahogy már mondtam, Magyarország egyik topklubjával mérhettük össze tudásunkat. Azt gondolom, hogy ez a siker egy nagyon komoly folyamat eredménye, sok munka áll mögötte, stabil utánpótlás és bízom benne, hogy tavasszal még több ügyes gyerek mutatkozhat be a felnőttek között. Nem érdemtelenül jutottunk tovább, olyan ellenféllel kellett játszanunk, ahol edzőváltás történt. Úgy gondolom, hogy Győrben jól futballoztunk, fegyelmezetten játszottunk, itthon pedig már inkább a biztonságra törekedve, stabilan védekezve értünk el szép eredményt. Sikerült véghezvinni, amit elterveztünk, megemelem a kalapom a játékosok előtt, erőn felül teljesítettünk és ennek köszönhető a továbbjutás.”– értékelt a lefújást követően Székely Tibor. „Gratulálok a Szigetszentmiklósnak a továbbjutáshoz. Jól jön nekünk majd a szünet, tovább tudunk ismerkedni a játékosokkal. Sok munka áll még előttünk, hogy olyan tavaszt tudjunk produkálni, ami sikerekben gazdag.” – összegzett Miriuta Vasile.

Professzionális fogászati ellátás már 25 éve!

Implantátum, fogpótlás, esztétikai fogászati ellátások, fogszabályozás.

Megtalál minket Szigethalmon, a Mű út és a Homok utca sarkán, a Sarokvilla épületében.

Delikát Húsáruház és Pecsenyéző Szigetszentmiklós Gyártelepen (a Lordok háza oldalában) található. Tulajdonosa nagy odafigyeléssel és munkával egy már meglévő üzletet próbált európai színvonalúvá és moderné varázsolni mindezt úgy, hogy csak és kizárólag prémium minőségű termékekkel , friss magyar termelői húsokkal tudjon szolgálni vásárlóinak.A hozzánk érkezőket egy patinásan felújított épület, valamint egy ízlésesen berendezett üzlettér fogad, előzékeny és udvarias kiszolgálással.

Húsáruk tekintetében is teljes a palettánk, kizárólag friss Magyar termelői húsokat forgalmazunk. Sertés, marha, birka és egyes baromfi húsokon kívül széles választékú friss hentesáruval várjuk vevőinket. Boltunkban hagyományos érlelésű és füstölésű kézműves termékek mellett delikát termékek, tej termékek és pecsenye ételek is találhatók. Pecsenyézőnkben minden nap friss sültekkel, hurkával, kolbásszal, salátákkal, desszertekkel, üdítőkkel, kávéval, hideg és meleg szendvicsekkel és reggelivel várjuk minden kedves vásárlónkat!

Lépést tartunk a technika fejlődésével is, ezért aktuális igényét, rendelését leadhatja nálunk telefonon!