LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Elválasztó
Labdarúgás
2014-11-11 22:35

Az első helyzetre a harmadik percig kellett várni. Ekkor Zsivóczky 30 méterről veszélyeztette az ellenfél kapuját szabadrúgásból, melyet Hajduch a vendégek szlovák hálóőre hárított. Ezt követően Osváth Attila sérülés miatti kényszerű cseréjét leszámítva sokáig nem történt semmi érdemleges dolog. A 16. percben jött az első vendég helyzet is. Szakály találta meg pontos labdával a védők szorításában érkező Harsányit, a támadó azonban az oldalhálót találta el. Öt perccel később Denkovic beadása után ismét Harsányi került helyzetbe, ő azonban Sánta kezébe fejelte a labdát. Három minutummal később Zsivóczky szabadrúgása után Mészáros fejelhetett, de a vendégek hálóőre, Hajduch kiütötte a labdát, a kipattanót Tóth fejelhette ismét kapura, azonban ő sem járt sikerrel. A félidő legvégéig nem történt semmi, ekkor azonban Zivóczky szöglete után Vágó fejelte vissza középre a labdát, Fekete pedig pár méterről a hálóba bólintotta a játékszert. (1-0)
A szünetben két hazai csere mellett a vendégek négy cserével próbálták meg visszahozni magukat a mérkőzésbe. Az első lehetőség ennek ellenére a miklósiak előtt adódott, Jasarevic szerzett labdát az ellenfél alapvonalánál, ám indítását az utolsó pillanatban a PAFC játékosai lefülelték. A játékrész közepén egymást váltották a nagyobbnál nagyobb helyzetek a kapuk előtt. A 66. percben Sipos Bence révén két szögletet végezhetett el egymás után az SzTK. Az elsőt még kivágták az Akadémisták, a második beadás tökéletesen találta meg Fekete Ádámot, aki a második fejes gólját szerezte meg a mérkőzésen. (2-0) A hajrában a vendégek méginkább próbáltak kitámadni, ám a miklósiak kontráiban volt több potenciál. A 70. percben Hudák Martin a tizenhatos sarkánál játszotta el a „nagy halált” Szőts Gergely játékvezető sárga lappal jutalmazta a játékos esését. Három perccel a lefújás előtt Tóth László tört be a tizenhatoson belülre, majd Vágó mellett elesett, a játékvezető azonban továbbot intett. Az állás a továbbiakban már nem változott, így az SzTK 2-0-ás sikere és a Pécsiek Soroksáron aratott győzelme azt jelenti, hogy az utolsó fordulótól függetlenül a Miklósiak biztos bejutottak a legjobb 16 közé. A jövő heti Pécs-SzTK, két biztos továbbjutó csapat csoportgyőzelemért folytatott csatáját fogja hozni.
SzTK-Erima-Puskás Akadémia FC 2-0 (1-0) Szigetszentmiklós, 100 néző. Vezette: Szőts G. SzTK-Erima: Sánta – Osváth (Puskás 12.), Tóth F., Kállai (Kvekveskiri 46.), Benkő-Bíró – Mészárós L., Vágó – Szepessy (Szini 79.), Zsivóczky (Sipos 46.), Jasarevic – Fekete (Szabó B 67.) Puskás Akadémia: Hajduch – Lorentz, Kelic, Tar, László – Szélesi (Mészáros D. 75.), Papp M (Hudák 46.) – Denkovic, Szakály D. (Czvitkovics 46.), Harsányi (Tóth L. 46.) – Tischler (Lencse 46.) Gólszerző: Fekete a 45., 66. percben
Nyilatkozatok: „Minden tekintetben az ellenfelünk fölé nőttünk. Mind Labdabirtoklásban, mind mentálisan a Puskás Akadémia fölé nőttünk. Kellett nagyon ez a siker, mert így visszanyertük a győzelembe fektetett hitünket. A Szolnok ellen is már domináltunk, csak akkor nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket. Már akkor is említettem, hogy leraktuk az alapokat, ma pedig folytattuk tovább az építkezést. Sok munka áll még előttünk, nincs még kész a ház, hétvégén haladunk tovább az utunkon.” – összegezte a hazai győzelmet Székely Tibor.
„Gratulálunk a Szigetszentmiklósnak! Igazából két pontrúgásból szereztek két gólt, kihasználták a magasságbeli fölényüket.” – értékelte a mérkőzést röviden Benczés Miklós a Puskás Akadémia vezetőedzője.
A H csoport állása 5 forduló után: 1. SzTK-Erima 10 pont (9-2) 2. Pécsi MFC 10 (7-4) 3. Puskás Akadémia 4 (5-9) 4. Soroksár 4 (5-11)

Tetszett? Oszd meg másokkal is!
Ahogy a rádióban is hallhatta

Társaságunkat az Xtaxit azért hoztuk létre, hogy a Szigetszentmiklóson és a környező településeken élőknek, illetve a térségben üzemelő vállalkozásoknak nyújtsunk segítséget egy megbízható, korrekt és színvonalas taxi szolgáltatással. Az Xtaxi csapatával kényelmesen, biztonságosan és pontosan érheti el Ön is az úticélját.

Vegye igénybe szolgáltatásunkat és tapasztalja meg Ön is, hogy nálunk az utasok igényei és elégedettsége a legfontosabb!

Sárosi Optika Szigetszentmiklóson, a Losonczi utca 1-ben, és Ráckevén, a Kossuth Lajos utca 11. szám alatt. Telefonszám: 06/24 467-179