Barátságos döntetlenek
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Labdarúgás
2015-02-01 16:05

A délelőtti találkozón több utánpótláskorú játékos kapott bizonyítási lehetőséget. A kezdők között volt, Czeglédi Levente, Dina András, Fazekas Márk, Szini László és a felnőttek között először pályára lépő Henczi Richárd mutathatta meg tudását. A vendégek szereztek vezetést az első játékrészben, Mojzer révén. (0-1) A A második félidőben sokszor változtatott Székely Tibor a csapatán, több formációt kipróbált a miklósi vezetőedző, emellett a játékosok is cserélték a pozíciójukat. A kezdeti Diósdi rohamok után, Szini kapott egy remek passzt Szepessytől és ezúttal már a kapus se tudott segíteni, szép lövése után egyenlített az SzTK. (1-1) A folytatásban a vendégek tovább variálták csapatukat, együttesükben pedig fiatalok váltották egymást, újabb gól azonban már nem született a találkozón.

SzTK-Erima-Diósdi TC 1-1 (0-1)

Székely Tibor: ”Ennek a mérkőzésnek nagyon fontos szerepe volt a felkészülésünkben, hiszen először tudtunk az első csapat keretéhez tartozó játékosoknak 90 perc meccsterhelést biztosítani. Emellett fontos volt számunkra, hogy az utánpótláskorú tehetségeinket is tovább szoktassuk a felnőtt labdarúgás követelményeihez. A találkozó képe hűen tükrözte, hol tartunk éppen a felkészülésben.„

A szombati második mérkőzésen már a Magyar Kupa címvédője látogatott az SzTK-hoz.
Harcosan kezdték a Miklósiak a mérkőzést, az első percekben alig tudta megtartani a labdát az Újpest. Mintegy negyedóra elteltével kiegyenlítetté vált a játék, két labdavesztést pedig kíméletlenül ki is használtak a csapatok. A 19. percben egy remek visszatámadás végén Hevesi-Tóth passzából Kollega volt eredményes, ezzel megszerezte a hazai csapat a vezetést. (1-0) Nem késett sokáig a válasz, Nego révén két minutum múlva egalizált a vendég együttes. (1-1) A félidőben az újpestiek többet cseréltek, Székely Tibor viszont mindenkinek 90 perc terhelést tervezett, ezért nem változtatott a találkozó alatt. A második játékrész első lehetősége a Szigetszentmiklósiak előtt adódott. Az új igazolás, Domokos Bálint 25 méterről leadott lövése éppen csak célt tévesztett. Az idő előrehaladtával a friss emberekkel átvette a mérkőzés irányítását az Újpest, a helyzeteiket azonban nem tudták kihasználni, Tóth kétszer is a kapu torkából mentett. Az összecsapás utolsó eseménye egy kipattanóból visszaküldött Kollega löket volt, de a lövés pontatlanra sikerült, így maradt az 1-1-es eredmény.

SzTK-Erima-Újpest FC 1-1 (1-1)

Székely Tibor: „Minden elismerésem a játékosaimé, fizikálisan a határértéken túllépve teljesítették a 90 perces meccsterhelést. Ezen felül példát mutattak mentális hozzáállásból, hiszen felkészülésünk legnehezebb hetén vagyunk túl fizikális szempontból, beleértve a mai 2 összecsapást is, amelyen megkapták a játékosok a 90 perc mérkőzésterhelést. Minden tekintetben jó találkozót játszottunk az NB I-es Újpesttel.„

Forrás: sztkfutball.hu

Szigetszentmiklóson a Petőfi utca 20-szám alatt.

Speciális igényeiről telefon kérhet információt a 0620-342-53-92-es számon.

borbelypeterne64@freemail.hu

Várjuk szeretettel!

A Sziget Gyógyászati Központ tárt kapukkal várja kedves pácienseit!