Köszöntöm a hallgatókat és köszönöm, hogy ebben a meglehetősen kiismerhetetlen eseményekkel tarkított világban is figyelik műsorainkat. 2023. október 25-én, szerdán este és az ismétléskor, szombaton 14 órától heti beszélgetős műsorunk, a Sziget Szelet XV. évfolyamának 43. számát hallgatják, a szerkesztő-műsorvezető, Haeffler András vagyok. Mint már annyiszor az elmúlt másfél évtizedben, most is nehéz fába vágjuk a fejszénket. Amiről szó lesz, azt nehéz a 2x2=4 matematikai tömörségével meghatározni, ezért itt, a bevezetőben nem is teszek rá kísérletet, legyen elég most annyi, hogy életünk nélkülözhetetlen része. Illetve lehet nélkülözni – de akkor nagy a baj, ráadásul az érintett nem is biztos, hogy tudja, mi az, ami hiányzik neki. Dúl-fúl, mindenkit mindenért hibáztat, semmi sem jó neki, nem lehet vele két szót értelmesen váltani semmiről, röviden és egyszerűen: kiálhatatlan. Szerencsére faragható belőle kedves, szeretetre méltó egyéniség is, főként, ha akad egy türelmes, kellően kitartó és jó szándékú embertárs a környezetében, családjában, aki vállalkozik erre a nehéz feladatra, aminek persze megvan a maga szépsége is. Remélem, ennyi körmönfont beszéddel már fölcsigáztam az érdeklődésüket és meghallgatják a műsort. Arra azonban figyelmeztetek mindenkit: egyszer nem elég meghallgatni, egy-egy tanácsot vagy meghatározást érdemes alaposan megrágni, értelmezni. Most már igazán illik elárulni a témát, amely nem más, mint a lelki egészség. Buda Béla pszichiáter szerint ez az, ami a teljes egészség részeként képessé teszi az embert arra, hogy sikeresen irányítsa az életét. Ennél jobb meghatározást nem találtam, pedig ha rákeresnek a világhálón, még egy tucatnyi megfogalmazást találnak, jeléül annak, hogy nem egyszerű dologról van szó. Jöjjenek velem, induljunk együtt Kálmán Eszter szigetszentmiklósi életvezetési tanácsadóval, műsorunk régi vendégével megfejteni az élet sikereinek titkát!
A Kis-Duna mente TDM Nonprofit Kft. a Csepel-sziget és a Kis-Duna mente térség turizmusának fejlesztéséért és népszerűsítéséért felelős szervezet. Céljuk, hogy a térség 21 településének mintegy 100 látnivalóját és programját bemutassák a látogatóknak egész évben.
A szervezet kiemelt figyelmet fordít a térség természeti és kulturális értékeinek megőrzésére, miközben aktívan dolgozik a turizmus infrastruktúrájának fejlesztésén. Közreműködésükkel számos helyi rendezvény és program valósul meg, amelyek nemcsak a látogatók, hanem a helyi lakosok számára is értéket teremtenek.
A Kis-Duna mente TDM célja a térség turisztikai vonzerejének növelése, a helyi identitás erősítése, valamint a fenntartható turizmus alapelveinek előmozdítása. Szolgáltatásaik között szerepel az információszolgáltatás, a marketingtevékenység, valamint a helyi vállalkozások szakmai támogatása és hálózatépítése.
Az együttműködés és a közösségi szellem kiemelt fontosságot kap a szervezet működésében, hiszen hisznek abban, hogy közös erőfeszítésekkel érhető el a hosszú távú siker.