Most szól MOST SZÓL A RÁDIÓBAN: -
Naptár ikon
2025. szeptember 15. hétfő Enikő napja van.
Logo
Műsor ikon
MOST ADÁSBAN: Süss fel nap best of! Lakihegy Rádió
30 perc alatt a Kálvin téren
Elválasztó
Hírek » Dunavarsány » 30 perc alatt a Kálvin téren
Elválasztó

A térségünket érintő egyik legnagyobb beruházás a Budapest–Belgrád vasútvonal fejlesztése. 

Az elmúlt évtizedek legnagyobb dunavarsányi közlekedésfejlesztését jelentette be csütörtökön Bóna Zoltán országgyűlési képviselő. A városházán tartott sajtótájékoztatón elmondta, Dunavarsány és Délegyháza határában egy összekötő út épül az 51-es számú főúthoz csatlakozva, és a Budapest-Belgrád vasutat egy felüljáróval keresztezi majd. Emellett aluljáró is épül a helyi vasútállomáson a gyalogos és kerékpáros forgalom számára. Megújul a vasútállomás környezete is: 50 autó és 60 kerékpár számára elegendő plusz parkolóhely épül. A sorompós átjárót kiszélesítik, a kis vasúti átkelőt pedig gyorsító és lehajtó sávokkal, gyalogos és kerékpáros átkelővel teszik biztonságosabbá.

A Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztésének köszönhetően negyedóránként indul majd szerelvény a Keleti pályaudvarra, és néhány éven belül közvetlenül a Kálvin térre. Mindezt fél óra alatt. A 160 kilométer/órával közlekedő szupervonatok nemcsak gyorsabbak, de csendesebbek is lesznek a most futó szerelvényeknél, és az átfogó agglomerációs közlekedésfejlesztésnek köszönhetően egészen a Kálvin térig ér majd a sínpálya. Erről már Mosóczi László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár beszélt rádiónknak.

Bóna Zoltán országgyűlési képviselővel, Mosóczi László államtitkárral és Gergőné Varga Tünde dunavarsányi polgármesterrel Szilvay Balázs készített interjút a sajtótájékoztató után. A beszélgetést itt meghallgathatják. 

Mp3: 
Tetszett? Oszd meg másokkal is!
HIRDETÉSEK
Ahogy a rádióban is hallhatta

Nálunk jó kezekben van!

Mintavételi lehetőségek Szigethalmon, és már Dunaharasztin is!

Szakképzett, és tapasztalt kollégák.

Többszáz elégedett páciens!

Várandóssági-, hormonális-, diabetológiai-, endokrinológiai-, vagy tumormarker vizsgálatok!

Ne várakozzon hónapokig, gyorsítsa fel kivizsgálását kész lelettel!

https://toldimed.hu/

Elhivatottság, rugalmasság! 

Szigetszentmiklóson a Petőfi utca 20-szám alatt.

Speciális igényeiről telefon kérhet információt a 0620-342-53-92-es számon.

borbelypeterne64@freemail.hu

https://www.facebook.com/BorbelyTuzep

Várjuk szeretettel!

Társaságunkat az Xtaxit azért hoztuk létre, hogy a Szigetszentmiklóson és a környező településeken élőknek, illetve a térségben üzemelő vállalkozásoknak nyújtsunk segítséget egy megbízható, korrekt és színvonalas taxi szolgáltatással. Az Xtaxi csapatával kényelmesen, biztonságosan és pontosan érheti el Ön is az úticélját.

Vegye igénybe szolgáltatásunkat és tapasztalja meg Ön is, hogy nálunk az utasok igényei és elégedettsége a legfontosabb!

https://www.xtaxi.hu/

Kiemelt online csatornák
Kövessen és hallgasson minket minden nap
Lakihegy Rádió az Instagramon
Lakihegy Rádió a Facebookon
Legújabb videók a Youtubon
Partnereink