Most szól MOST SZÓL A RÁDIÓBAN: -
Naptár ikon
2025. július 02. szerda Ottó napja van.
Magányos jelkép (január 22.)
Elválasztó
LAKIHEGY RÁDIÓ - HELYBEN VAGYUNK
Elválasztó
2025-01-23

Köszöntöm a hallgatókat és köszönöm, ha a Magyar Kultúra Napja alkalmából felidézik magukban a Himnusz összes versszakát. 2025. január 22-én, szerdán, a szombaton 14 órakor kezdődő ismétléskor, ezután pedig a hangos archívum segítségével bármikor a fontos eseményekről szóló gondolatcserélő műsor, a Sziget Szelet XVII. évfolyamának 4. számát hallgatják, a szerkesztő-műsorvezető, Haeffler András vagyok. Január 22-én tartjuk a Magyar Kultúra Napját abból az alkalomból, hogy Kölcsey Ferenc ekkor öntötte a ma ismert formába és látta el dátummal nemzeti imánkat, a Himnuszt. Szigetszentmiklóson ezen a napon este a Városi Könyvtár és Közösségi Ház színháztermében azzal teszik még ünnepélyesebbé az alkalmat, hogy átadják a vitéz Somogyváry Gyula díjat a közművelődés terén kiemelkedő munkát végzett kitüntetettnek, idén Szegedi Zsuzsának. Ezúton is gratulálok neki a Lakihegy Rádió minden munkatársa nevében – Zsuzsiról egy héttel ezelőtt hallhattak portréműsort. A díj névadójának Szigetszentmiklóson, a Kis-Duna partján családi nyaralója volt, falán ma emléktábla hirdeti nevét. Írói nevén Gyula diák a múlt században az első irodalmár-rádiós volt, ő találta ki a hangjáték műfaját és alkotta meg, majd rendezte a felvételkor az első magyar hangjátékot. Sok szállal kötődött az akkor újnak számító rádiózáshoz, a háború befejeztével pedig az akkori Magyar Rádió első irodalmi vezetője lett. Ily módon nem csak egykori nyaralója, hanem a magyar rádiózás jelképe, a lakihegyi adótorony is összeköti Somogyváry Gyulát és Szigetszentmiklóst.  Sajnos, ma már lerombolták a budapesti Bródy Sándor utcai épületegyüttest, a Magyar Rádió több, mint nyolc évtizeden át volt otthonát, ezért már csak a Lakihegyen magasodó ikonikus acél-építmény idézi föl a nagy múltú, évtizedeken át méltán fontos és népszerű intézményt, A Magyar Kultúra Napján Somogyváry Gyulára és a Magyar Rádióra egyaránt emlékezve ezért Miss Nándor, a Helytörténeti Gyűjtemény muzeológus-igazgatója segítségével az adótorony történetét elevenítjük fel – talán egyszer majd ennek talapzatán helyezik el a magyar rádiózás márványtábláját.

Tetszett? Oszd meg másokkal is!
HIRDETÉSEK
Ahogy a rádióban is hallhatta

Láss többet a világból! 

Sárosi Optika Szigetszentmiklóson, a Losonczi utca 1-ben, és Ráckevén, a Kossuth Lajos utca 11. szám alatt. Telefonszám: 06/24 467-179

Sárosi Optika - Láss Többet a világból!

Márkafüggetlen szigetszentmiklósi szakszerviz, Gyári és utángyártott alkatrész, Karosszéria - Fényezés, Vizsgáztatás, Biztosítási ügyintézés.

A társaság elődje 2006-ban hat SEAT márkakereskedő, valamint Volkswagen, $koda és SEAT márkaszerviz összefogásával alapult.
A cég az autókereskedelem kiszámíthatatlansága miatt a szerviztevékenységet kívánta fejleszteni. Márkaszervizként immáron magánszemélyeken túl a flottakezelők igényeinek kiszolgálására is képes volt hangsúlyt fektetni.

Napjainkban ez az összefogás egy olyan társasággá fejlődött, amely az ágazaton belül megkerülhetetlenül, átlagon felüli lehetőségeket teremtett a versenyképesség biztosításával a kereskedelem és szolgáltatás területén egyaránt.

https://autocarma.hu/szigetszentmiklos/

A Gastland M0 Étterem, Hotel, és Konferenciaközpont Budapest közelében az M0-ás autóút 19. kilométernél a Csepel, Szigetszentmiklós lehajtónál található. A hotel 40 légkondicionált, tv-vel, telefonnal, minibárral felszerelt szobával rendelkezik. A szállodához tartozó Frézia a’la carte étteremben és az önkiszolgáló „All you can eat” étteremben magyaros és nemzetközi ételekből választhatnak.

A szálláson és a vendéglátáson kívül különböző méretű rendezvénytermekkel rendelkezünk, ahol 10-200 főig biztosítunk helyet céges rendezvényeknek, konferenciáknak, családi eseményeknek, esküvőknek.

https://www.gastlandhotelek.hu/hu/m0/

https://www.gastlandbisztrok.hu/hu/m0/

Kiemelt online csatornák
Kövessen és hallgasson minket minden nap
Lakihegy Rádió az Instagramon
Lakihegy Rádió a Facebookon
Legújabb videók a Youtubon
Partnereink