Köszöntöm a hallgatókat, a szerkesztő-műsorvezető, Haeffler András vagyok. Két évforduló között vagyunk, mindkettő szomorú – az egyik főként Magyarország számára az, a másik világtörténelmi léptékben. November 4-én volt 67 esztendeje, hogy a birodalmi szovjet csapatok visszafordultak az éj leple alatt az ál-kivonulásból és lerohanták a függetlenségét visszaszerezni kívánó Magyarországot. Megkezdődött az 1956-os forradalmat követő szabadságharc. A nemzetközi jogi megítélés máig nem egységes a történteket illetően: egyes történészek szerint szabályos háború zajlott Magyarországon, mert két hadsereg állt szemben egymással, egy független országot megszállt egy másik ország. Mások Kádár Jánosra hivatkoznak, mondván: mint a tényleges hatalmat gyakorló kormány vezetője, a harcok befejezése érdekében egy másik ország haderejének támogatását kérte, ez pedig nem megszállás, tehát nem volt háború. Igaz, ma már csak elvi a vita, de lehetne gyakorlati értelme is: a második világháború után mint vesztesek, hatalmas jóvátételt fizettünk többek között a baráti Szovjetuniónak is. Ha 1956 november 4-e után háború volt, amelynek eredményeként diktatúra épült ki, akkor a köztársaság, tehát a demokrácia visszaállítása után kártérítés követelhető a megszállóktól, mint például Irak esetében történt. Irak fizetett is. Mi nem kaptunk egy fillért sem – igaz, háborús jóvátétel címén nem is kértünk és ma már mindez a múlt, mint ahogy egy másik évforduló is: november 7-én kellett ünnepelni évtizedeken át a nagy októberi szocialista forradalmat. A világtörténelmi zsákutcáról ma már azt is tudjuk, hogy az Auróra bizony vaktöltéssel pufogtatott és a kommunizmus legtöbb embert érintő eredménye a világháborút is túlélt Gulág-rendszer volt. Ne is beszéljünk róla többet – következzék a tartalomjegyzék. A mögöttünk hagyott héten csütörtökön születésnapot ünnepeltek egy konferenciával az Ádám Jenő Iskola hangversenytermében: 30 esztendős Szigetszentmiklóson a családsegítő szolgálat, amelynek mai neve Család- és Gyermekjóléti Központ. A vezető, Kerekes László tekint vissza a múltra. A rendezvényen az egyik előadó dr. Zacher Gábor volt – kérte, csak így, simán említsem, mert nem szereti a titulusokat. Mindennapi mérgeink – ezzel a címmel beszélt a mikrofonba sok mindenről, amivel rongáljuk magunkat. Történelmi visszatekintés következik ezután: november 4-e következményeit összegezzük kutatók segítségével. Végül Lázár Gergőt hallhatják: a Városi Könyvtár és Közösségi Ház igazgatója a novemberi rendezvényeket sorolja fel. Ez a mai kínálat, tartalmas és szórakoztató rádiózást kívánok minden kedves hallgatónknak!
Társaságunkat az Xtaxit azért hoztuk létre, hogy a Szigetszentmiklóson és a környező településeken élőknek, illetve a térségben üzemelő vállalkozásoknak nyújtsunk segítséget egy megbízható, korrekt és színvonalas taxi szolgáltatással. Az Xtaxi csapatával kényelmesen, biztonságosan és pontosan érheti el Ön is az úticélját.
Vegye igénybe szolgáltatásunkat és tapasztalja meg Ön is, hogy nálunk az utasok igényei és elégedettsége a legfontosabb!