2024. március 29. péntek Gedeon napja van.
Vettelé a szezonnyitó
Hírek » Sport » Vettelé a szezonnyitó

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a szezonnyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben, megelőzve a címvédő és szintén négyszeres vb-győztes Lewis Hamiltont, a Mercedes brit versenyzőjét. A 30 éves Vettelnek ez volt pályafutása 48. futamgyőzelme és 100. dobogós helyezése, Ausztráliában 2011 és 2017 után harmadszor diadalmaskodott. A harmadik helyen Vettel csapattársa, a finn Kimi Räikkönen ért célba. A vb két hét múlva Bahreinben folytatódik.
A MAC Budapest 2-0-ra vezet a címvédő DVTK Jegesmedvék elleni párharcban a jégkorong Erste Liga döntőjében, miután a második, szombati mérkőzésen kétgólos hátrányból fordítva, 5-2-re győzött a Tüskecsarnokban.
A Cegléd, a Tatabánya és a Budakalász is idegenben nyert a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. Eredmények: Eger-Cegléd 20-21, Orosháza-Tatabánya 27-33, Vác-Budakalász 24-25, Csurgó-Ferencváros 33-31, Gyöngyös-Dabas 30-24.
A címvédő Budapest Cowbells amerikaifutball-csapata hazai pályán könnyed győzelemmel rajtolt az élvonalban újonc TD Store Eagles csapata ellen. A szezonnyitó szombati játéknap másik mérkőzésén a legtöbbszörös bajnok Budapest Wolves fölényes sikert aratott a szintén újonc Fehérvár Enthroners vendégeként. Eredmények: Fehérvár Enthroners-Budapest Wolves 7-35, Budapest Cowbells-TD Store Eagles 26-7.
kép: dailymail.co.uk