Ma 2018. november. 17. szombat van, Hortenzia, Gergõ napja.

Vereség otthon

2018, május 5 - 11:31

A LAkihegy Rádió sporthírei röviden.

Az Érd hazai pályán egygólos, 23-24 arányú vereséget szenvedett a Váctól a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén. Az Érdnek egy pontra lett volna szüksége a biztos bronzéremhez.

Az Atomerőmű csapata 82-96-ra nyert pénteken a Szeged otthonában a férfi kosárlabda NB I-ben.

A Nyíregyháza 1-1-re egyenlített a női röplabda Extraliga döntőjében: a Magyar Kupa-győztes csapat hazai pályán négy szettben, 3-1-re verte pénteken a címvédő Békéscsabát a sorozat második mérkőzésén. A következő találkozó hétfőn lesz.

Herczig Norbert az első versenynap után a nyolcadik helyen áll a rali Európa-bajnokság idei második állomásán, a Kanári-szigeteken. A legjobb magyarként 1:17 perc a lemaradása az éllovas orosz Alekszej Lukjanuktól nyolc gyorsasági szakasz után. Botka Dávid a 18., Érdi Tibor pedig a 20. helyről folytatja ma, amikor a verseny hat gyorsaságival zárul.

A birkózó Európa Bajnokság pénteki öt súlycsoportjának éremcsatái során négy nemzet képviselői osztoztak az aranyokon. 57 és 62 kg-ban bolgár, 53 kg-ban orosz, 65 kg-ban finn, 72 kg-ban svéd arany született. A magyarok három bronzmérkőzésen voltak érdekeltek: Barka Emese (57 kg) dobogóra állhatott, míg Dénes Mercédesz (53) és Sleisz Gabriella (65) ötödik lett.

kép: kezilabda-live.hu