Ma 2018. augusztus. 17. péntek van, Jácint napja.

Siker Szlovéniában

2018, június 10 - 10:58

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-24-re legyőzte Szlovénia csapatát az olimpiai kvalifikációs világbajnokság selejtezőjének szombat esti első mérkőzésén, Koperben. A visszavágót szerdán 19 órától rendezik Veszprémben, a párharc győztese kijut a januári, német-dán közös rendezésű világbajnokságra.

Gyurta Gergely is begyűjtött egy aranyérmet 400 méter vegyesen a Mare Nostrum úszóverseny-sorozat első, franciaországi állomásán. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 200 méter vegyesen diadalmaskodott. Mellettük két ezüstöt gyűjtöttek a magyar versenyzők: Telegdy Ádám 200 méter háton, Szilágyi Liliána pedig 100 méter pillangón lett második.

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re kikapott a világbajnokságra készülő ausztrál csapattól. A két csapat harmadszor találkozott egymással, és a magyarok mindannyiszor kikaptak. A válogatott ősszel már tétmérkőzéseken szerepel, ugyanis szeptember 8-án Finnországba látogat, majd három nappal később - zárt kapuk mögött - a görögöket fogadja a Nemzetek Ligájában.

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíj szombati időmérő edzését, így a mai futamon ő rajtol majd az élről. A második rajtkockát Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője foglalja majd el, míg a harmadik pozícióból Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája indulhat a futamon. A 70 körös kanadai verseny magyar idő szerint 20.10-kor kezdődik.