2024. április 19. péntek Emma napja van.
Negyeddöntős a Sopron
Hírek » Sport » Negyeddöntős a Sopron

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

Az Alba Fehérvár és a Körmend győzött, a Szolnok kikapott a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének ötödik fordulójában, szerdán. A székesfehérvári csapat a török Demir Insaat otthonában aratott 75-78-as sikerével biztosította továbbjutását a nyolcaddöntőbe. A Körmend a litván Nevezis otthonában nyert 81-83-ra, ezzel életben tartotta továbbjutási esélyeit, a Szolnok viszont 25 ponttal, 86-61-re kikapott a Minszktől, ezzel eldőlt, hogy nem kerülhet a 16 közé.
A Sopron hazai pályán 57-50-re legyőzte a francia Bourges-t szerdán a női kosárlabda Euroliga 14., utolsó fordulójában, így 10/4-es mérleggel jutott be a negyeddöntőbe, ahol a török Fenerbahce lesz az ellenfele.
Győzelemmel mutatkozott be Vlatko Djonovic, a Kisvárda női kézilabda-csapatának új vezetőedzője az NB I szerdai játéknapján. A montenegrói trénert hétfőn nevezték ki, csapata két nappal később a Vác együttesét győzte le egy góllal, 28-27-re. A nap másik mérkőzésén a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC végig vezetve nyert 21-27-re Siófokon.
A BVSC némi meglepetésre megszorította a Ferencvárost a férfi vízilabda ob I szerdai játéknapján. Az Eurokupában elődöntős FTC pedig csak az utolsó negyedben tudta elődönteni a találkozót, de végül három góllal, 10-7-re győzött az A-csoportban. A további eredmények: Szolnok-Vasas 20-3, Kaposvár-Szombathely 11-6. A B-csoportban: OSC-Újbuda-Miskolc 8-4, Honvéd-Szentes 11-6, PVSK-Tatabánya 6-4, Szeged-ZF-Eger 4-16.
A Corona Brasov idegenben öt góllal, 1-6-ra legyőzte a Vienna Capitals csapatát a jégkorong Erste Liga középszakaszának alsóházi mérkőzésén, szerdán.