Ma 2017. november. 20. hétfõ van, Jolán napja.

Leekens az új kapitány

2017, október 30 - 17:51

A Lakihegyi Rádió sporthírei röviden.

A belga Georges Leekens lesz a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya - jelentette be a Magyar Labdarúgó Szövetség. A 68 éves szakember játékosként ötször nyert belga bajnoki címet, volt belga kupagyőztes, tagja volt hazája válogatottjának. Edzőként Belgiumban klubcsapataival nyert bajnokságot és kupát is. Kétszer volt a belga válogatott szövetségi kapitánya. Legutóbb az algériai válogatottat irányította. Ahogy azt már korábban bejelentették, a következő két barátságos mérkőzésen, a Luxemburg elleni idegenbelin, valamint a Costa Rica elleni hazain ideiglenes megbízatással Szélesi Zoltán irányítja majd a nemzeti csapatot, Georges Leekens ez után veszi át az irányítást.

A magyar tenisz nagy hete volt a legutóbbi. Fucsovics Márton a selejtezőből indulva a bázeli ATP500-as tornán – pályafutása során először – a negyeddöntőig menetelt, ahol aztán csak óriási csatában kapott ki az akkor még világranglista-4. horvát Marin Cilictől. Fucsovics Márton élete legjobb eredményével a 84. helyre jött fel a férfiaknál, a legjobb százban övé a legnagyobb előrelépés. Babos Tímea, aki első magyar női teniszezőként világbajnok lett párosban, öt helyet javítva már a 7. helyen áll a pároslistán.

Huszonhat magyar érem született a bukaresti kempo Európa-bajnokságon. A szövetség tájékoztatása szerint a küldöttség mind a 11 tagja dobogóra állt az Eb-n, és a magyarok végül 15 arany-, öt ezüst- és hat bronzéremmel zártak. A bajnokok közül Ódor Lili, Lacza Ábel és Szabó Tibor Benedek megvédte a 2015-ben, Budapesten szerzett címét.

kép: mti.hu