Ma 2018. július. 17. kedd van, Endre, Elek napja.

Itt a vége

2018, január 11 - 15:18

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

Nem folytathatja a 40. Dakar-ralit Szalay Balázs és Bunkoczi László. Az autósok között induló magyar páros sorsáról szerdán döntött véglegesen a versenyigazgatóság. Szalay azt mondta, sajnálja a döntést, mert 2004 óta nem fordult elő, hogy a csapat kiesett volna a Dakaron. A negyedik szakaszon nem értek célba és rengeteg ellenőrző pontot kihagytak, ezért döntött úgy a versenyigazgatóság, hogy kizárja őket. A verseny szerdai, ötödik szakaszán az autósok között a 13-szoros Dakar-bajnok és címvédő francia Stephane Peterhansel győzött, így növelte előnyét az összetettben.

A Szolnok és a Körmend is győzött hazai pályán a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének második fordulójában. A szerdai játéknapon a Szolnok 34 pontos, 79-45-ös győzelmet aratott a fehérorosz Cmoki Minszk felett, míg a Körmend úgy nyert 85-79-re a litván Nevezis ellen, hogy öt perccel a vége előtt még hétpontos hátrányban volt.

Az elmúlt hetekben alaposan megerősödött Miskolc hazai pályán szoros mérkőzésen 79-76-ra legyőzte a Vasast a női kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén. Az új szerzemények közül Raksányi Krisztina, a magyar válogatott csapatkapitánya 15 ponttal mutatkozott be, ugyanakkor Ashleigh Fontenette nem lépett pályára.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria fölényes, 42-22 arányúgyőzelmet aratott a vendég Budaörs ellen a női kézilabda NB I szerdai játéknapján, így az éllovas megőrizte hibátlan mérlegét. A DVSC pedig 32-23-ra verte a Vasast.

Az A-Híd OSC-Újbuda 9-4-re nyert a vendég RacioNet-Honvéd ellen a férfi vízilabda ob I nyolcadik fordulójából elhalasztott és szerdán pótolt mérkőzésén.

Több mint száz országból több mint 800 sportoló részvételére számít a szervezőbizottság az október 20. és 28. közötti budapesti birkózó-világbajnokságon, melynek jegyértékesítése február elsején indul. Németh Szilárd, a bizottság és a magyar szövetség elnöke szerint több mint 2000 vendég érkezése várható. Kiemelte, hogy a legutóbbi két vb, illetve a 2005-ös és a 2013-as budapesti világbajnokságok színvonala magasra tette a mércét, ám hiszi, hogy sikerül megfelelni az elvárásoknak és nagy élménnyel tudnak majd szolgálni az ide érkezőknek. Az olimpiai bajnok Varga János, Hegedűs Csaba és Kocsis Ferenc, a mostani csapatból pedig a vb-harmadik, olimpiai ötödik Lőrincz Viktor lesz a vb nagykövete.

Elkezdődött a jegyárusítás a magyar szektorba a február 2. és 4. között Liege-ben megrendezendő Belgium-Magyarország tenisz Davis Kupa-párharcra. A magyar szövetség közölte, hogy a világcsoport nyolcaddöntőjére korlátozott számban vannak belépők, amelyek a magyar kispad mögé szólnak. A magyar DK-csapat még szeptemberben verte 3-1-re az oroszokat a Kopaszi-gáton, ezzel 1996 után visszakerült a világcsoportba, a legjobb 16 együttes közé.

kép: autoaddikt.hu