Ma 2018. május. 25. péntek van, Orbán napja.

Fucsovics nyolcaddöntős!

2018, január 20 - 10:38

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

Fucsovics Márton 6:3, 6:3, 6:2-re legyőzte az argentin Nicolas Kickert, ezzel bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjébe, ahol a 19-szeres Grand Slam-bajnok Roger Federerrel találkozhat.  Fucsovics ezzel beállította a 2016-ban, 72 évesen elhunyt Baranyi Szabolcs magyar rekordját, aki 1973-ban volt nyolcaddöntős az Australian Openen.

Az olimpiai címvédő Dánia válogatottja három góllal, 31-28-ra legyőzte a világbajnoki bronzérmes Szlovénia csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken Varasdon. Korábban Németország csapata a cseh válogatottat verte 22-19-re.

Súlyos vereséggel kezdett a BVSC a női vízilabda Euroliga budapesti csoportselejtezőjében a Hajós uszodában: a vasutascsapat pénteken a címvédő orosz Kirisitől kapott ki nyolc góllal, 16-8-ra négyesében, amelynek tagja még a magyar bajnok UVSE és a görög Vuliagmeni. Az UVSE a görögöket 13-8-ra verte. A H csoportban pedig a spanyol Sabadelltől kapott ki a Dunaújváros.

A címvédő Győr könnyedén, 30-20-ra győzött a vendég MTK ellen a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A címvédő Békéscsaba hazai pályán 3-1-re legyőzte a Kaposvári Egyetem csapatát a női röplabda Extraliga pénteki játéknapján. Az UTE pedig négy szettben szintén 3-1-re verte a Jászberényt.

Sorozatban hatodszor győzött Javier Fernández műkorcsolya Európa-bajnokságon. A spanyol korcsolyázó - aki két vb-arannyal is rendelkezik - már a szerdai rövidprogramban komoly előnyt szerzett a moszkvai Eb-n, majd a pénteki kűrben is a legjobbnak értékelték a teljesítményét, noha volt néhány rontása. Megszakítás nélkül aratott hat diadalával ugyanakkor még mindig nem rekorder, mert az osztrák Karl Schäfer 1929 és 1936 között sorozatban nyolc évig volt egyeduralkodó a férfiaknál. A második helyen a remekül szabadkorcsolyázó, 18 éves orosz Dmitrij Alijev, a harmadikon pedig annak honfitársa, Mihail Koljada végzett.

kép: Origo