Ma 2018. szeptember. 22. szombat van, Móric napja.

Döntős a Szolnok is!

2018, február 17 - 10:13

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

A Szolnok jutott be utoljára a négy közé a férfi kosárlabda Magyar Kupában, miután a negyedik debreceni negyeddöntőben 89-78-ra legyőzte a Kecskemétet.  A bajnoki éllovas szolnokiakra a mai elődöntőben a címvédő Alba Fehérvár vár, az első meccsen pedig a Falco és az Atomerőmű csatázik majd a Főnix Csarnokban. A további eredmények: Alba Fehérvár-Körmend 25-19, Szombathely - Pécsi VSK 92-83, Atomerőmű SE-Zalaegerszeg 61-58.

Rossz kezdés után 10-7-re nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott a román csapat ellen a Kecskeméten zajló Európa Kupa-selejtező második napján.  Märcz Tamás együttese - amely csütörtökön a grúzokat verte - szombaton a spanyolokkal találkozik, annak az összecsapásnak vélhetően a csoportelsőség a tétje. Az Európa Kupa kecskeméti csoportjából az első három helyezett kerül az áprilisi nyolcas döntőbe. A sorozat győztese 20 ezer euróval gazdagodik, a második 15 ezer, a harmadik 5 ezer eurót kap.

Az MTK négy szettben, 1-3-ra győzött Gödöllőn a női röplabda NB I pénteki rangadóján, ezzel az élre ugrott. A mérkőzés előtt mindkét csapat veretlenül, 14-14 ponttal állt. A találkozót eredetileg február 2-án játszották volna, ám a gödöllői csarnok beázása miatt elhalasztották az összecsapást.

A címvédő Győr a Vasas, a tavaly ezüstérmes Ferencváros pedig az Alba Fehérvár otthonában győzött a női kézilabda NB I pénteki játéknapján. Az eredmények: Alba Fehérvár KC-FTC-Rail Cargo Hungaria 23-29, Vasas SC-Győri Audi ETO KC 18-26.

Tíz menet után pontozással győzte le Szellő Imre Gyenyisz Gracsovot a budakalászi Magyar Ring Gála főmérkőzésén péntek este. A WBO cirkálósúlyú interkontinentális bajnoka, a 19 győzelemmel álló, veretlen Szellő Imre azt a 16 győzelemmel, 5 vereséggel és 1 döntetlennel rendelkező Gyenyisz Gracsovot győzte le, aki 2013-ban minden idők legeredményesebb magyar profi ökölvívóját, Erdei Zsoltot győzte le.

A műkorcsolyázók férfi versenyében a japán Hanju Juzuru megvédte Szocsiban szerzett címét a phjongcshangi téli olimpia szombati napján. A 23 éves japán az első férfi műkorcsolyázó az 1952-es, oslói játékok óta, aki meg tudta ismételni sikerét, akkor az amerikai Dick Buttonnak sikerült ez a bravúr. Ezüstérmes lett a tavalyi vb-n is második honfitársa, Uno Soma. A kétszeres világ- és hatszoros Európa-bajnok Javier Fernandez pedig bronzérmet szerzett.

Az első és a második helyen is svájci versenyző végzett a síakrobatika női slopestyle versenyében a phjongcshangi téli olimpián. Az aranyérmet Sarah Höfflin érdemelte ki, az ezüst a mindössze 18 éves Mathilde Gremaud-nak jutott, a bronzot a brit Isabel Atkin szerezte meg.

kép: sikerado.hu