2024. április 19. péntek Emma napja van.
Címvédésre készülve
Hírek » Sport » Címvédésre készülve

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

A szombati versenynapon az Egyesült Államok megerősítette vezető pozícióját a Magyarországon zajló vizes világbajnokság éremtáblázatán. Az amerikaiak összesen 38 érmet szereztek, ebből 16 arany. A második helyen a kínaiak állnak 30, a harmadikon az oroszok 22 éremmel. A magyar úszók két ezüstöt nyertek tegnap, és ugyancsak második lett a férfi vízilabda-válogatott, így egy arannyal, négy ezüsttel és két bronzzal a tizedik helyen állunk.
A címvédő Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott az esti döntőbe, Jakabos Zsuzsanna pedig a 12. helyen végzett 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság zárónapján. A délelőtti előfutamokban két magyar közül elsőként Jakabos lépett rajtkőre. Ő futamában a hatodik helyen csapott célba 4:41.40-es idővel, amely elmaradt idei legjobbjától. Őt követte a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú, aki 4:33.90-el elsőként ért célba.
Verrasztó Dávid a harmadik idővel jutott az esti döntőbe, Gyurta Gergely viszont csak a 18. lett a vizes vb 400 méteres vegyes úszószámának délelőtti előfutamában. Gyurta a harmadik, Verrasztó pedig a negyedik előfutamban kapott helyet: és a szám olimpiai bajnoka, a japán Hagino Koszuke mellett kiváló versenyzéssel, egy testhossz előnnyel, 4:11.89-es idővel diadalmaskodott.
4.03.08 perces országos csúccsal a tizedik helyen zárt, így nem jutott az esti döntőbe a Burián Kata, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Molnár Flóra összeállítású 4x100 méteres női vegyesváltó a vizes vb délelőtto előfutamában. A Bohus Richárd, Gyurta Dániel, Milák Kristóf, Kozma Dominik összeállítású 4x100-as férfi vegyesváltó viszont bejutott a fináléba. A magyar négyes 3:33.35-ös idővel futamában a negyedik, összesítésben a hatodik helyen zárt. Ez a döntő lesz este a világbajnokság utolsó versenye.