Ma 2018. december. 10. hétfõ van, Judit napja.

Bronzérmes csapat

2018, március 11 - 10:59

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

Bronzérmet szerzett szombaton a magyar junior női tőrválogatott a vívók korosztályos Európa-bajnokságán, Szocsiban. A Hajas Nóra, Kókai Csilla, Kondricz Kata, Pásztor Flóra összeállítású csapat a negyeddöntőben 45-31-re verte a románokat, az elődöntőben 45-25-re kikapott az olaszoktól, a bronzmérkőzésen pedig 45-23-ra nyert a lengyelek ellen.

A címvédő Szolnok simán, 16-7-re nyert szombaton az Eger elleni rangadón a férfi vízilabda ob I középszakaszának felsőházában.

A PEAC-Pécs fölényes, 34-75 arányú győzelmet aratott a BEAC otthonában a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Az Újpest hajrában szerzett góllal 2-1-re győzött szombaton a Debreceni VSC vendégeként a labdarúgó NB I. 22. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A sereghajtó Mezőkövesd hazai pályán 2-1-re nyert a Haladás ellen. A Paks 3-1-re legyőzte a vendég Puskás Akadémiát. A listavezető Ferencváros magabiztos, 5-0-ás győzelmet aratott a vendég Balmazújváros felett. A Vasas pedig kilenc nyeretlen bajnoki meccs után 2-1-re legyőzte címvédő vendégét, a Budapest Honvédot.

Az első félidő után még hátrányban lévő Budaörs négy góllal, 24-28-ra győzött a Kecskemét otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Verrasztó Dávid szombaton egy-egy arany- és bronzérmet nyert az úszók Golden Tour elnevezésű franciaországi sorozatának második állomásán, Sarcelles-ben. Az FTC 29 éves kiválósága 200 méter vegyesen diadalmaskodott 2:01.03 perces idővel. Emelett 200 méter pillangón lett harmadik, ugyanebben a számban honfitársa, Biczó Bence egyetlen századdal hamarabb másodikként csapott célba.

kép: jochapress.hu