Üdvözöljük a Lakihegy Rádió weboldalán!

Ma 2019. október. 20. vasárnap van, Vendel napja.


Biztosított a diákok elhelyezése

2019, július 11 - 17:25

Lesz hol kezdeni a tanévet szeptemberben. 

Évekre megoldódhat a „Buga iskola” diákjainak elhelyezése Szigetszentmiklóson, miután a képviselő-testület szerdai rendkívüli ülésén döntött azokról a megállapodásokról, amelyek alapján a Kossuth Utcai Református Egyházközség ingatlanában helyezik el a Bíró Lajos Általános Iskola Speciális Tagozatának tanulóit, akik eddig a Buga iskolát használták - mondta Szabó József polgármester. Az Egyházközség a Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ használatába adja a Kossuth utcai templomépület három helyiségét a gyerekek ellátásához, valamint az önkormányzat vállalja a helyiségek ehhez szükséges átalakítási költségeit a sajátos nevelési igényű gyermekek támogatása érdekében. A tervek szerint a templomépület bővítésével megvalósult épületszárnyban legalább két évig biztosítanak tantermeket a sajátos nevelési igényű gyermekek számára -tette hozzá. 

A Buga iskolát áprilisban kellett kiüríteni és átmeneti helyet biztosítani a tanulóknak a tanév végéig. A gyerekek áthelyezése jelenleg azért szükséges, mert a korábbi épület statikai állapota korából kifolyólag annyira leromlott, hogy a szakértők véleménye szerint az épület ugyan nem életveszélyes, de jelenlegi állapotában az eddigi funkcióját nem tudja betölteni. A balesetveszély megszüntetése érdekében megfontolásra javasolták az épület elbontását. Mivel az épület helyreállítási költségei elérnék egy új, modern kisiskola építésének költségeit, ezért az önkormányzat a szakértői javaslatok alapján a régi iskola bontását tervezi - emelte ki a polgármester.

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!