Ma 2018. június. 19. kedd van, Gyárfás napja.

Bajnok a Real

2018, május 27 - 07:11

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

Sorozatban harmadszor a Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a 2017/18-as szezon szombati döntőjében, Kijevben 3-1-re legyőzte a Liverpoolt. A Real Madrid 13. alkalommal lett a BEK, illetve a Bajnokok Ligája legjobbja. A Liverpool hatodszor nyerhetett volna.

Fucsovics Márton megszerezte pályafutása első ATP-trófeáját, mivel az 501 ezer euró (159 millió forint) összdíjazású genfi férfi salakpályás tenisztorna szombati döntőjében 6:2, 6:2-re legyőzte a német Peter Gojowczykot. Fucsovics révén 36 év után nyert magyar teniszező újra ATP-tornát, előzőleg Taróczy Balázs ünnepelhetett 1982-ben a hollandiai Hilversumban.

Hosszú Katinka 2:10.87 perces eredménnyel megnyerte a 200 méteres vegyesúszás döntőjét idei első versenyén, a kaliforniai Irvine-ban, ezzel az európai ranglista második helyére került. Hosszú az 50 gyors fináléjában a negyedik lett (25.67 mp) Irvine-ban, és indul még 100, valamint 200 háton, 100 gyorson és 400 vegyesen is.

A magyar férfi röplabda-válogatott simán, 3-0-ra kikapott Fehéroroszország vendégeként az Európa Liga ezüst divíziójának harmadik fordulójában, szombaton. A válogatott legközelebb szerdán lép pályára, amikor Kazincbarcikán fogadja a horvát csapatot.

Az FTC-PQS Waterpolo nyerte a férfi vízilabda ob I-et, amelynek döntőjében, a mindent eldöntő ötödik mérkőzésen 8-7-re legyőzte az elmúlt három kiírásban bajnok Szolnoki Dózsa együttesét. A Ferencváros tizennyolc év után diadalmaskodott ismét.