Ma 2018. december. 10. hétfõ van, Judit napja.

Az első győzelem

2018, április 10 - 08:36

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden.

A magyar női labdarúgó-válogatott megszerezte első győzelmét a világbajnoki selejtezősorozatban: Markó Edina szövetségi kapitány együttese a horvátokat győzte le 1-3-ra hétfőn. A győzelemmel - éppen a horvátokat megelőzve - a negyedik helyre jöttek fel a magyarok. A selejtező-sorozatot a mieink június 12-én Dániában folytatják. A hét európai csoport győztese közvetlenül kijut a jövő évi, franciaországi vb-re, a négy legjobb második pedig pótselejtezőt játszik.

A Nyíregyháza harmadszor is nyert az UTE csapata ellen a női röplabda Extraliga elődöntőjében, ezzel bejutott a döntőbe. A kupagyőztes nyírségiek a hétfői mérkőzésen négy szettben, 3-1 arányban bizonyultak jobbnak a fővárosi csapat vendégként, így kilenc év elteltével játszhatnak ismét döntőt. A másik ágon a címvédő Békéscsaba került a fináléba azzal, hogy 3-0-re megnyerte a Jászberény elleni párharcát.

kép: 24.hu