MOST ADÁSBAN: Süss fel tegnap! Lakihegy Rádió
Elválasztó
Hírek » Sport » Aranyak Győrben
Elválasztó

A Lakihegy Rádió sporthírei röviden:

Ötödik lett a magyar páros a férfi öttusa váltóversenyben. A magyarok a 2x100 méteres úszást követően még csak tizenharmadikak voltak a 18 kettőst felvonultató mezőnyben, de hetedik helyet érő vívásukkal felzárkóztak kilencediknek, majd hibátlanul mentek végig a lovaspályán, így a kombinált számot már hatodikként kezdhették meg, 12 másodperccel az akkor bronzérmes pozícióban álló lengyelek után. A versenyt nagy küzdelemben a németek nyerték meg, akik a negyedik helyről futottak az élre.

Kapás és Bernek második aranyát nyerte Győrben az úszó OB-n. Előbbi Cseh Lászlóval vívott nagy csatát 200 méter gyorson, végül a BVSC hét évvel fiatalabb versenyzője győzött 16 századdal megelőzve riválisát, aki egyébként épphogy bekerült a fináléba, így a 8-as pályán tempózott. A férfi viadalokhoz hasonló izgalmakat hozott a női 100 méter hát döntője, amelyben Joó Sára 11 századdal előzte meg György Rékát. Jóval biztosabban szerezte meg a 100 méter mell magyar bajnoki címét Sebestyén Dalma, igaz, ebben a számban elsőként az ukrán Ganna Dzerkal csapott be. A szombaton 400 méter gyorson győztes Kapás 1500-on "utcahosszal" győzött.